Для всіх нас 2014 рік виявився найтрагічнішим і найдраматичнішим за весь період незалежності України. Трагічні події на Майдані, анексія Криму, війна на Сході стали моторошними шрамами на тілі нашої держави. Але всі ці випробування лише згуртували українців. І наша незалежна держава стала загартованішою й набагато міцнішою.
Зворушлива зустріч з нашим героєм - учасником АТО Олександром Миколайовичем Федоруком відбулася у Лідавській бібліотеці. Важко підібрати потрібні слова, коли зустрічаєш людину, яка повернулася з пекла сьогодення, яка дивилася смерті в очі.


Привітний, веселий, симпатичний чоловік прийшов до бібліотеки. У його очах радість і біль водночас, надія та впевненість, мужність та сміливість. Сьогодні він удома, зі своїми рідними, близькими, друзями й небайдужими українцями, а невдов­зі знову повернеться в зону АТО.
Під час зустрічі наш герой відповів на запитання дітей, розповів, як героїчно воюють українці, захищаючи Батьківщину, і наскільки важливою для бійців є підтримка від мирного населення та волонтерів.
Ми дізналися, що О. Федорук побував на станції Пологи Запорізької обл., станції Солнцево, що за 20 км від Російської Федерації, у селах Амбросіївка, Гранітне, Куйбишеве. Також воював на Сході по Волноваській трасі. Зараз військовий
підрозділ, у якому служить пан Олександр, розташований у Краматорську.
Діти висловили свою вдячність українським солдатам, прочитавши вірші, а «фенічки» з національною символікою вони попросили передати бійцям у зону АТО.
Олександр Федорук був надзвичайно зворушений патріотизмом юних українців, розчулений до сліз дитячою щирістю.
Алла ДАЛАБОЖАК,
бібліотекар ПШБ с. Гільча Друга.

Comments are now closed for this entry