Ось так колись дуже влучно сказав листоноша Пєчкін у всім відомому мультфільмі “Троє із Простоквашино”. І справді, якщо вдуматись, вихід на пенсію - це ще далеко не кінець життя. Діти виросли, на роботу щодня ходити не потрібно... Скільки вдалих перспектив відкривається для людини! Просто треба зуміти ними скористатися.
Чудово, що нині це реально й у нашій країні. Активні літні люди цілком в змозі задовольнити свої потреби у спілкуванні та отриманні нових знань і уваги до себе з боку інших. Зокрема й завдяки навчанню в Університеті третього віку, котрий цьогоріч було засновано на базі Здолбунівського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг).
Нагадаємо, що Університет третього віку - це форма соціального обслуговування, яка передбачає надання соціально-педагогічних послуг. Здолбунівщина запровадила її однією з перших в області, створивши факультети “Основ медицини та здорового способу життя” на базі центральної районної лікарні і “Комунікаційних та інформаційних технологій” на базі центральної районної бібліотеки відповідно. До організації діяльності Університету було залучено соціальних партнерів - представників лікувальних установ, районної організації Товариства Червоного Хреста України, центральної районної бібліотеки, а також запроваджено спільний зі школою волонтерів, створеною при психолого-природничому факультеті РДГУ, проект.


А нещодавно, 25 грудня, у сесійній залі Здолбунівської районної ради “молодим” студентам було урочисто вручено сертифікати про закінчення університетського курсу за 2014 рік. На заході, крім випускників та викладачів, були присутні директор департаменту соціального захисту населення Рівненської ОДА О. В. Підкидач, голова Здолбунівської районної ради В. О. Тимощук, заступник голови Здолбунівської РДА
В. М. Бондарчук, представники школи волонтерів при РДГУ - кандидат психологічних наук, декан психолого-природничого факультету РДГУ В. Р. Павелків, кандидат психологічних наук, практичний психолог В. В. Назаревич. Вела програму провідний біб­ілотекар Здолбунівської ЦРБ Л. В. Скірканіч.
Літні люди, приймаючи вітання, з радісним блиском в очах отримували свої сертифікати як велику цінність, хоч ці «дипломи» для них вже й не перші. За активну участь в організації навчальних занять відзнаки було вручено і партнерам та викладачам університету.
Більшість літніх людей планують продовжити своє навчання в Університеті третього віку, адже у 2015 р.
відкриються його нові факультети - літературно-краєзнавчий та мистецький.
Ірина САМЧУК.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry