Особливості цьогорічного сезону відпочинку

Липнева спека змушує мимоволі думати про відпочинок, незважаючи на щоразу більш відчутний неспокій у державі. З’являється бажання хоч на деякий час забути про незгоди, поніжитися під сонечком або ж відволіктися та дізнатися про щось цікаве у подорожі.
Проте цього року питання літнього відпочинку нашим землякам довелося вирішувати, зважаючи на невтішні реалії. По-перше, принади Кримського півострова тепер є недосяжними, та й південне морське узбережжя назвати абсолютно безпечним місцем для відпочинку з дітьми язик не повертається. По-друге, за умов нинішньої нестабільності витрачати останні кошти на недешеві закордонні поїздки, мабуть, мало хто зважиться.
Більшість наших земляків, з якими доводилося обговорювати тему літнього відпочинку, майже одностайно відмовилися від морського узбережжя на користь подорожі до Карпат або ж на місцеві озера. Світязь, Біле озеро, Хрінницьке водосховище, Нобель - ці місця зараз є лідерами такого собі «відпочинкового» рейтингу. Втім, чимало людей проводять літні відпустки вдома, відклавши будь-які мандрівки до кращих часів.


Проте літо все ж таки має запам’ятатися певними приємними враженнями і дорослим, і, особливо, дітям. Тому у якості часткової альтернативи канікулам біля моря жителі нашого району часто обирають тури вихідного дня до Карпат. Безпечно, відносно недорого та пізнавально - чудовий варіант для сімейних вражень.
Про затребуваність саме «карпатських» турів розповідають і співробітники туристичних агентств. За словами представника однієї з рівненських туристичних агенцій Миколи Губницького, нині на поїздки до Карпат є досить високий попит. Екскурсійні тури замовляють, зважаючи на те, що вартість подорожей до Карпат порівняно з минулим роком зросла несуттєво. Подорожчали в основному транспортні витрати, тоді як ціни на проживання та екскурсійний супровід лишилися незмінними. Тож вартість 3-денної екскурсії становить близько 500 гривень. Цікаво, що навіть східняки цього року потягнулися до Карпатських гір: час від часу у такі поїздки вирушають жителі Лівобережжя, яких насправді цікавить цей край, а не вигадки про войовничих бандерівців.
Затребуваність дитячих екскурсій також є стабільно високою. Тому провідні туристичні агентства зараз активно розширюють список пропозицій - наприклад, у їх переліку з’явилися поїздки до Вінниці, Житомира, оновлені екскурсії замками Рівненщини тощо. Адже якщо захотіти, то й у рідному краї можна знайти неймовірні місця та непересічні враження.
Тим часом море та пляжі нині більше асоціюються з закордонними турами. За підрахунками турагентів, кількість охочих відпочивати на південному узбережжі Чорного та Азовського морів зменшилася приблизно вдвічі. Про причини говорити годі: зусиллями східного сусіда ці мальовничі місця будь-якої миті можуть перетворитись на небезпечну зону. Непоодинокими є випадки, коли люди відмовляються від заброньованої раніше путівки до Херсонщини чи Одещини.
Зрозуміло, що ті, хто має таку можливість, намагаються відпочити за кордоном. Найзатребуваніші нині – тури до Болгарії, Туреччини, Єгипту, Чорногорії, Греції. Особливо популярним є у 2014-му відпочинок у Болгарії. Проте вартість 10-денного туру до цієї країни складає не менше 250 євро з людини. Тому для багатьох мрії про море цьогоріч так і залишаться нездійсненими.
Що ж до Криму, то таких пропозицій у місцевих туристичних агентствах немає. Більше того, жодна з поважних турфірм навіть не рекомендує відвідувачам вирушати до відібраного в України півострова. Основною причиною такого бойкоту є навіть не національна одностайність, а той факт, що безпеки українцям у Криму нині гарантувати не може ніхто. Очевидці повідомляють, що на тамтешніх вокзалах туристів обшукують, а, зрозумівши, що перед ними українці, місцеві «самооборонівці» можуть поводитися вкрай вороже. Втім, це зовсім не означає, що «наші» до Криму не їдуть: відчайдухи таки вирушають туди, але без участі турагентств, виключно власним транспортом або ж потягами.
Той факт, що у зв’язку з подіями в Україні цього року місцева туристична галузь зазнала значного спаду, підтверджують і в Рівненському обласному управлінні культури та туризму. Охочим відпочити чиновники радять насамперед дбати про безпеку й керуватися здоровим глуздом. Тим паче, що і пристойних баз відпочинку, і сільських садиб з господарями, котрі готові влаштувати гостям незабутній прийом, вистачає і на Рівненщині. А на море можна поїхати й згодом, коли наші захисники врешті втихомирять настирливого загарбника.
Марина СТЕПАНЮК.

Comments are now closed for this entry