Одним з важливих елементів духовної культури українців є народні свята й обряди. Вони беруть початок ще з язичницьких, дохристиянських часів, коли наші предки вірили в сили природи: сонце, вітер, вогонь, дощ... Прадавні народні обряди тісно пов’язувались з порами року та відповідною їм працею в полі і господарстві. Це були весняні, літні, осінні, зимові, а також родинні свята.


Систематичну роботу з пропаганди та відродження народних обрядів, традицій, звичаїв, свят проводять книгозбірні району.
Доброю традицією стало святкування Івана Купала, яке для відвідувачів публічно-шкільної бібліотеки села Ільпінь організовує її завідуюча Євгенія Іванівна Пилипчук. Уже декілька років поспіль збираються діти, щоб відсвяткувати Купала.
Цього разу захід розпочався у бібліотеці. Євгенія Іванівна нагадала дітям історію виникнення свята, повір’я про цвіт папороті, про цілющість трави, води, вогню, які здатні очищати й лікувати. З різних трав і польових квітів діти сплели вінки та вирушили до місцевого ставка, де співали купальські пісні, грали в ігри. Потім вони свої вінки кидали на воду. А наприкінці усі гуртом сіли на запашну траву за купальську вечерю.
Свято вдалося веселим та змістовним. Діти з нетерпінням чекатимуть його вже наступного року.
Оксана КЛЮКА.
с. Ільпінь.
На фото: учасники свята.

Comments are now closed for this entry