з такими словами звернувся голова РДА Л. Я. Кінах до учасників розширеного засідання колегії райдержадміністрації, яке відбулося 27 серпня

На засіданні розглянуто п’ять питань. Одне з них – хід виконання програми зайнятості населення нашого району. Як відзначив директор центру зайнятості С. М. Бабич, програма виконується, однак не в такому обсязі, як торік, даються взнаки складнощі сьогодення. Заборгованості з виплати допомоги по безробіттю немає.
Гострою залишається проблема зайнятості сільського населення. 50% безробітних – жителі сіл. Через звільнення значної кількості працюючих у ТзОВ “Новітні крохмальні технології” складна ситуація створилася у Мізочі.
Зважаючи на фінансові можливості, цьогоріч до громадських робіт залучено менше безробітних, ніж торік.


Триває практика організації навчання безробітних безпосередньо під потребу місцевих ринків праці. В ц. р. продовжують навчання групи робітників фермерського господарства на базі Рівненського навчального центру АПК в с. Здовбиця та Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості (с. Олександрія) на замовлення сільськогосподарських підприємств. Служба зайнятості подбала про організацію навчання сезонних працівників, які працюватимуть операторами газових котелень, кочегарами.
Загалом, зауважив виступаючий, ситуація із зайнятістю населення прогнозована, але лише на короткий строк - 1-2 місяці. Запрацює економіка, промисловість, будуть інвестиції, тоді й прогнози можна буде складати на перспективу. А поки що служба зайнятості в районі робить усе можливе, аби в цей непростий час допомогти людям з роботою.
В. о. начальника Здолбунівського РВ УМВС України в Рівненській області В. Л. Тарасюк проінформував на засіданні колегії РДА про те, як виконується районна комплексна програма профілактики злочинності на 2005-2010 роки. 
В цілому, завдяки проведеній роботі вдалось не допустити дестабі-лізації оперативної обстановки, а на деяких напрямках досягти її оздоровлення. Однак криміногенна ситуація залишається складною. Із незаконного обігу вилучено 5 обрізів мисливських рушниць, викрито 35 злочинів, пов’язаних з незаконним обігом наркотиків, що на 45,8 % більше в порівнянні з таким же пе-ріодом торік. У сфері економіки виявлені 4 злочини.
Серед громадських формувань, які діють на території району, найефективніше працює формування м. Здолбунова, членів якого постійно залучають до проведення оперативно-профілактичних рейдів не лише в місті, а й в районі. З допомогою членів громадського формування працівниками сектора дільничних інспекторів міліції розкрито три злочини.
В районі 45 чоловік зараховані громадськими помічниками дільничних інспекторів міліції. Однак ні в селищній, ні в жодній з сільських рад не вирішено питання стимулювання праці цих людей.
Є проблеми в роботі встановлених біля ЗОШ І-ІІІ ст. № 6 відеокамер спостереження. В перспективі, за наявності коштів, кількість таких камер у місті, на думку правоохоронців, слід збільшити. Як свідчить досвід костопільчан, встановлення там 5 камер спостереження дало змогу суттєво поліпшити охорону громадського порядку.
Зважаючи на те, що організація та практичні заходи, що вживалися ра-йонним відділом міліції, не забезпечують належного рівня законності та правопорядку на території району, роботу правоохоронців визнано недостатньою. Прийнято відповідне розпорядження голови РДА.
Питання про стан виконання в районі Указу Президента України “Про додаткові невідкладні заходи щодо створення сприятливих умов для життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями” розглядалося на засіданні колегії РДА не вперше. Однак, як зауважила начальник управління праці та со-ціального захисту населення О. І. Єфімчук, проблеми залишаються. Зокрема, не всюди встановлені пандуси відповідають державним будівельним нормам, а тому потрібно зробити їх такими, як слід, віднайшовши для цього необхідні кошти.
У дорученні голови РДА йдеться про потребу влаштування спеціальних інформаційних табличок для інвалідів по зору, облаштування пандусів резиновим покриттям. Слід подбати про те, аби кнопки виклику були захищені від опадів, а при формуванні вулично-шляхової мережі були створені умови для зручного і безпечного переміщення людей з обмеженими фізичними можливостями.
На засіданні колегії РДА розглянуті також питання про стан виконавської дисципліни (доповідала керівник апарату РДА Л. Б. Григорійчук) та виконання законодавства України щодо звернень громадян (інформував начальник юридичного відділу апарату РДА А. В. Синяк). З обох питань головою райдержадміністрації видано доручення.
Тамара ОКРУШКО.

Comments are now closed for this entry