Здолбунівчани, які часто відвідують міський гідропарк, мабуть, звернули увагу на групу юнаків, котрі полюбляють тренуватися на спортивному майданчику цього популярного місця відпочинку. Фізично розвинені, з рельєфними формами тіла, особливо торсом, вони вправляються у підтягуванні, віджиманні, виконують різні складні елементи та рухи на турніках, брусах. Ці хлопці називають себе ворк­аутерами. Що ж це за вид спорту?

Воркаут (Street Workout) – один з різновидів занять фізкультурою, який допомагає підтримувати тіло у відмінній формі. Всі вправи виконуються на вуличних спортивних майданчиках: на конструкціях (турніку, брусах, горизонтальних і вертикальних драбинах, лавках і т. п.) або ж на землі без їх використання.
Воркаут поки що не визнаний офіційно видом спорту у світі, хоча з нього влаштовуються змагання, в т. ч. і міжнародні. Враховуючи його масовість і ріст кількості прихильників, не виключено, що згодом воркаут стане офіційним.


У Здолбунові цей молодіжний спортивний рух з’явився три роки тому. Перші, хто почав ним займатися в місті, - Дмитро Кухар, Євгеній Іванець, Олександр Бельмасов, Роман Наумчук, Сергій Криницький. Нині група місцевих воркаутерів, або, як їх ще називають, вуличних спортсменів чи гімнастів, об’єднує близько двадцяти осіб, в більшості старшокласників та студентів. Проте основна команда складається з 5-6 чоловік. Є серед шанувальників воркауту і дів­чата, найактивніші з них – Юлія Мислінчук та Катерина Василейко.


За словами лідера цієї молодіжної групи Дмитра Кухара, здолбунівські ворк­аутери вже неодноразово брали участь у змаганнях, організованих між представниками різних міст Рівненщини та сусідніх областей. Зокрема, такі турніри проводилися в Рівному, Острозі, Нетішині, Шепетівці, на яких наші хлопці займали призові місця.


Торік, на день м. Здолбунова, наші воркаутери запросили своїх острозьких друзів, з якими разом презентували своє молодіжне об’єднання. Виступи спортсменів викликали захоплення і зацікавленість у оточуючих.
Популярність воркауту постійно зростає. Чимало хлопців і дівчат різного віку виявляють бажання долучитися до цього молодіжного руху. А в соціальній мережі ВКонтакті створена група його прихильників.
Як стверджує Діма Кухар, воркаут має ряд переваг порівняно з іншими видами спорту, бо є доступним практично для кожної людини, незалежно від віку, статі, соціального статусу, особистих фізичних параметрів, не потребує якихось фінансових затрат і майже повністю виключає травмування. Щоб ним займатися, потрібно лише бажання.
Не існує й ніяких спеціальних методик чи програм для тренувань. Кожен сам індивідуально визначає, які вправи, в якій кількості і послідовності виконувати. Тіло саме підкаже, що йому потрібно, адже кожна людина унікальна, і нема потреби у якійсь єдиній системі підготовки.
Спільне захоплення воркаутом допомагає молоді Здолбунова долучитися до здорового способу життя, знайти однодумців, корисно і цікаво провести вільний час, відгородившись від негативних впливів навколишнього оточення. Здоров’я, сила, дисципліна, цілеспрямованість і впевненість в собі – те, чого допомагає набути і досягти кожному ворк­аут.
Людмила ВАСЮК.
На фото: воркаут по-здолбунівськи.

Comments are now closed for this entry