Подружжя Пономарцевих з ученицями нашої школи.

Щодня ми бачимо тисячі людей. У кожного своя доля, своя історія. Але як рідко ми дивимося їм в очі! Адже саме вони відображають те, що пережила людина. А чи вдивлялися ви в очі ветеранам? Чи чули ви з їхніх уст розповіді про війну? Звичайно, зав­дяки телебаченню та Інтернету можна багато чого дізнатися, але вони ніяк не можуть замінити живого спілкування з очевидцями тих подій. Саме тому в нашій школі 8 травня відбулась зустріч із ветеранами – Миколою Яковичем Пономарцевим та його дружиною Юлією Іванівною, у якій взяли участь учні 1, 3, 6 та 10 класів. Емоції та переживання усіх присутніх на заході важко передати. 

Наш 10-А клас знає це подружжя давно. Ми не раз бували в гостях у цих людей. Вони дуже привітні та щирі. Тривалий час працювали в нашій школі. Історія їх кохання нікого не залишає байдужим. Вони познайомилися 22 квітня 1951 року і вже 6 травня одружилися! Микола Якович називає свою дружину янголом-охоронцем. По очах літніх людей видно, що їхні серця й досі б’ються в унісон…
Микола Якович Пономарцев добре пам’ятає, як почалася війна, як він вперше
побачив фашиста… Ці спогади – оголений нерв, який і донині не дає ветерану спокою.
9 травня для Миколи Яковича – подвійне свято, адже саме в цей день він народився. Тому ми з однокласниками вирішили відвідати ветерана вдома, аби привітати. Як і зав­жди, господар і його дружина зустріли нас зі щирими посмішками і словами вдячності за увагу. Нам дуже приємно, що ми змогли порадувати стареньких, подарувати їм тепло і щирість своїх сердець.
Хочеться звернутися до усіх здолбунівчан: не забувайте ветеранів. Ці люди боролися за чисте небо і вільну землю для своїх нащадків. Учасників Другої світової вій­ни залишилося небагато. Ми повинні зберегти і передати наступним поколінням їхні розповіді, які є свідченням про найтрагічніші події світової історії, і не допустити повторення подібного.
Шануйте ветеранів! Приділіть їм увагу, поділіться своєю добротою, і вона вам сторицею повернеться. Пам’­ятаймо тих, хто боровся за наше майбутнє!
Дана ДЕМКО,
учениця 10-А класу Здолбунівської
ЗОШ І-ІІІ ст. № 6.

Comments are now closed for this entry