Минулої неділі Великодній передзвін у храмах знову пробудив у наших серцях і душах неповторну світлу радість найбільшого християнського свята. Під ранок, по завершенні богослужінь, представники чи не усіх місцевих родин, а то й цілі сім’ї, із пасхальними кошиками, дбайливо оформленими господинями, поспішили до своїх домівок, аби разом розговітися, вітаючи один одного.

 


У такі дні здається, що у світі немає біди, що у всіх родинах - злагода і тепла атмосфера, достаток і щедрий стіл. Віриться, що немає самотніх і нещасних.
Та, на превеликий жаль, це не так. Не так, бо є й сім’ї, у яких повно труднощів: матеріальна скрута, безробіття, хвороби, конфлікти. Є такі, у яких дорослі зловживають наркотиками чи алкоголем, котрі для них стають важливішими від власних синів та доньок. Діти у таких родинах, мов нерозпуклі квіти при дорозі. Серед них чимало талановитих, здібних. Є «наїжачені», насторожені, які, на перший погляд, можуть здатися й не зовсім вихованими - через свою захисну на показ браваду, а є й зовсім тихенькі, які весь час з острахом очікують болю від ударів довколишнього світу. Але усім їм однаково хочеться тепла і уваги, зрештою, чого ж приховувати, хочеться бути «на рівні» у можливостях (і матеріальних теж) зі своїми однолітками з благополучних сімей.
Щоб «відігріти» цих особливих хлопчиків і дів­чаток, допомогти їм повірити у себе, розкрити їх здібності й розвинути найкращі риси, потрібні зусилля дорослих. Не просто гасла чи красиві слова, а конкретні дії - хороші справи небайдужих людей.


І добре, що серед нас є ті, хто здатен безкорисно творити добро. Це вкотре довело організоване Здолбунівським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Великоднє свято.
Участь у цій вже традиційній акції взяли 35 дітей з соціально вразливих категорій сімей.
Розпочався захід з тренінгу «Знайомство». Потім хлопчики та дівчатка мали змогу розважитись - малювали, грали у цікаві рухливі ігри, у шашки, розділившись на три команди, із захопленням долучились до молодіжного квесту у міському парку, усі разом фотографувались на згадку. А наприкінці свята їх чекав приємний сюрприз - вони отримали подарунки (паски, крашанки, солодощі, книжки й ін.), які для них підготували парафіяни Свято-Успенської церкви м. Здолбунова під керівництвом настоятеля цього храму о. Дмитра, приватний підприємець Ігор Новак, співак Михайло Брунський, районна організація Товариства Червоного Хреста України.
Свято сподобалось усім: і дітям, і тим, хто з ними у перший день Пасхи працював, а це були директор Здолбунівського РЦ СССДМ Тетяна Павлова, фахівець із соціальної роботи центру Тетяна Стерник та волонтери - студентка Дубенського коледжу культури і мистецтв РДГУ Катерина Василейко, студентка РДГУ Тетяна Болотнюк та медпрацівник ЦРЛ Андрій Павлінович.
…Хтось, можливо, скаже: «Подумаєш, теж мені свято». Але бачили б ви, якою радістю завдяки йому засяяли оченята дітей.
P. S. Будьте щедрими на добро, не забувайте: поруч є ті, кому воно дуже потрібне.
Ольга ЯКУБЧИК.

На фото: фрагменти свята.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry