У Здолбунові урочисто відзначили 200-річчя від дня
народження великого Кобзаря

 

Тарас Григорович Шевченко... Без його імені неможливо уявити Україну. Шевченко - це велика і невмируща слава нашого народу, який зробив його співцем своєї історії, гіркої долі, виразником власних сподівань і прагнень. Його творчість безсмертна, вона і сьогодні залишається близькою мільйонам жителів України, вона і сьогодні об’єднує націю.
Про геніальність, талановитість, мудрість і пророчу силу безсмертного Кобзаря, його неоціненні заслуги перед українським народом, повсякчасну актуальність його творів, зокрема і в нинішній час, йшлося під час урочистостей, які відбулися 9 березня в будинку культури ПАТ “Волинь-Цемент”. Розпочався святковий концерт з виконання духовного гімну України “Боже великий, єдиний” хором церкви Успіння Пресвятої Богородиці м. Здолбунів (кер. І. Осіпова).

 


Вітаючи присутніх з виз­начною для України ювілейною датою, голова Здолбунівської районної ради Василь Тимощук зокрема зазначив:
- Велич людини пізнається за її справами. Без перебільшення можна сказати, що український народ пробудився завдяки Шевченку, черпаючи з його творчості наснагу, силу волі, впевненість у боротьбі, у завтрашньому дні, не раз демонструючи і друзям, і недругам вершини звитяги, героїзму і відданості. Те саме ми бачимо і сьогодні. В страшому сні нам не приснилося б, що після понад двох десятиліть нашої незалежності російський чобіт знову топтатиме українську землю. Після Революції гідності перед Україною знову постали надзвичайно серйозні виклики і загрози, як внутрішні, так і зовнішні. Але ми знаємо, що і як робити. І в творах Кобзаря знаходимо відповіді на питання сьогодення.

 


На підвердження цього Василь Олексійович продекламував уривок з поеми Т. Г. Шевченка “Кавказ”.
Про Шевченка як духовний символ нації, про об’єднуючу силу його творчості, про те, що Україна і сьогодні платить дорогу ціну за свою волю, за прагнення гідно жити, вів мову у своєму виступі народний депутат України Валентин Королюк (на фото внизу ліворуч), який взяв участь у святкуванні.


Пан Королюк вручив дипломи та цінні подарунки переможцям ініційованого ним конкурсу з нагоди 200-ліття від дня народження Т. Г. Шевченка “Напиши листа Тарасу”, у якому взяли учать 150 дітей з 154-го виборчого округу. Перше місце у конкурсі здобула восьмикласниця з Млинівського району Вікторія Мах, яка зачитала зі сцени свій лист-переможець. Друге місце розділили наша землячка - п’ятикласниця Спасівської ЗОШ І-ІІІ ст. Ірина Кушнірук (на фото внизу праворуч) та десятикласниця із Демидівщини Ірина Галабузіна. На третьому місці – восьмикласниця Олена Міщук, одинадцятикласниця Валентина Зозуля та учениця 5 класу Марія Буток із Дубенського, Радивилівського та Демидівського районів відповідно. Заохочувальний приз отримала і Дарина Ілашку - учениця 7 класу Новосілківської ЗОШ І-ІІ ст.

 


“Імператив українського духу”, “нерв українського сумління” - такі епітети стосовно постаті Т. Г. Шевченка використав у своєму виступі координатор громадської організації “Правий сектор” у Здолбунові Олег Тищенко. Він закликав присутніх не лише перечитувати, переосмислювати твори Шевченка, а й брати за основу свого життя його принципи, світосприйняття, на яких має будуватися наше майбутнє.

 


У ході свята лунали пісні на слова Т. Г. Шевченка, його поезії, а також твори про нього, про Україну. Дружними оплесками глядачі підтримували виступи народного аматорського вокального ансамблю “Гільчанське джерело” Гільчанського СБК (кер Т. Ковальчук), дитячого хору (кер. О. Сачева) та ансамблю бандуристів (кер. Ж. Ковальчук) Здолбунівської музичної школи, народного аматорського хору будинку культури ПАТ “Волинь-Цемент” (кер. А. Шеретюк), народного аматорського хору Мізоцького селищного будинку культури (кер. С. Денищук), народного аматорського хору (кер. Т. Мельник) та чоловічого вокального ансамблю (кер. А. Тхор) Івачківського СБК, народного аматорського вокаль­но-інструментального ансамблю “Візерунки” (кер. О. Стельмащук), ансамблю пісні і танцю “Кужіль” (кер. А. Крикончук) районного будинку культури.

 


Начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Олена Мазепа від імені управління культури і туризму ОДА, обласного центру народної творчості вручила диплом ІІІ ступеня Роману Шолудьку, жителю с. Глинськ, за участь у обласному щорічному огляді-конкурсі читців-декламаторів “Кобзарева струна не вмирає”. Дипломант порадував присутніх своїм натхненним читанням поезії Кобзаря “Хіба самому написать”.
Особливе емоційне піднесення та почуття патріотизму викликала у присутніх пісня “Вставай, Україно!” (слова Олексія Павлуся, музика Василя Гриськова), яку вперше виконували на районній сцені. А під час потужного звучання Шевченкового твору “Реве та стогне Дніпр широкий” у колективному виконанні учасників концерту усі присутні в залі встали, ще раз демонструючи цим свою повагу до великого сина українського народу. “Слава Україні!”, “Героям слава!”, “Слава нації!” - такими вигуками завершилися урочистості.
Яскравими ілюстраціями життя і творчості Шевченка стали для учасників свята відео-презентація, виставки книг, малюнків, виробів декоративно-прикладного мистецтва, оформлені в фойє будинку культури працівниками бібліотек, загальноосвітніх закладів міста, районного центру творчості дітей та юнацтва. Виставку своїх творчих робіт представила й родина Омельків із с. Глинськ.
Т. Г. Шевченко - це вічний вогонь, який ніколи не погасне в серці народу. Це ідентифікатор української культури та гідності. Тож нехай гордий дух великого Кобзаря перебуває завжди з нами.
Людмила ВАСЮК.
На фото: фрагменти свята.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry