О Шевченку! У серці огнистім
Сліз солоних важка гіркота,
Ми - душа непокірна і чиста,
Ти - надія, і правда, й мета...
Ти із серця народного виріс,
І у серце народне пішов!

 

Ім’я Шевченка... Без нього ми, українці, немислимі як нація. Бо в його житті, його творчості - наша душа, совість християнська, дух козацької звитяги, людська гідність. Неможливо сьогодні уявити українську літературу, і навіть культуру в цілому, без творчого доробку Т. Шевченка. Великий Кобзар був не лише поетом, письменником та художником, він був активним учасником політичної боротьби.


У творчості Кобзаря є й краплинка буття нашого волинського краю. Його історія, етнічна самобутність цікавили поета. Геніальний митець побував на нашій землі. Тут дзвеніло його палке слово. Тут народилися задуми багатьох його творів.
Працівники юнацького відділу Здолбунівської РБДЮ Ольга Вальчук, Наталія Шевчук та бібліотекар ПЛЗТ Інна Трачук разом з учнями ліцею (гр. № 2 - слюсарі з ремонту рухомого складу, кл. кер. Михайло Баюн) здійснили літературну подорож «Волинськими стежками Тараса Шевченка». Під час заходу присутні переглянули фільми «Обличчя української нації», «Думи мої, думи...», слайд-презентацію «Т. Г. Шевченко і Рівненщина», декламували вірші рівненських поетів, присвячені Кобзареві, а також слухали записи пісень на його слова у виконанні українських співаків.
Пророчі слова Т. Г. Шевченка зігрівають нам душі і нині, додають сил і освячують наш поступ у майбутнє. Українці зробили Кобзарю найкращий подарунок: устали, кайдани порвали та довели усьому світу, що є героїчним народом. Ні ворожі кулі, ні тріскучі морози, ні залякування не зламали нашого духу.
Ольга ВАЛЬЧУК,
провідний бібліотекар районної бібліотеки
для дітей та юнацтва.
На фото: під час заходу в ліцеї.

Comments are now closed for this entry