Відколядувала-від­щед­ру­вала Україна… Вмилася Йорданською водою… За сніговими завіями віддзвонили дзвоники посівальників…Минули новорічно-різдвяні свята, які подарували усім нам радість, багато приємних зустрічей та подій.
Завершальним акордом цих прекрасних днів на Здолбунівщині традиційно став районний фестиваль новорічно-різдвяних віншувань, піснеспівів та вуличних вертепів, який цьогоріч відбувся у районному будинку культури на третій день свята Водохреща. Учасники цього дійства, як і в попередні роки, демонстрували глядачам свої знання різдвяних традицій нашого краю, відтворювали євангельські оповіді про народження Ісуса Христа, прославляли Сина Божого в колядках та щедрівках, даруючи присутнім духовно-культурне піднесення і гарний настрій.

 


Перед присутніми в залі виступили голова районної ради Василь Тимощук, заступник голови райдержадміністрації Олександр Федорук та начальник відділу культури та туризму РДА Олена Мазепа, які побажали усім здоров’я, добра, благополуччя, щастя, миру, злагоди в родинах.


- Саме сьогодні завершується цикл різдвяно-новорічних свят, - зазначив В. О. Тимощук. - Найбільше ці зимові свята любить дітвора, бо під час них хлопчики і дівчатка колядують, посівають, щедрують, бажають усім гараздів у новому році. Нехай у кожній українській сім’ї, як співається в колядках і щедрівках, і в хаті, і в коморі усього буде доволі. Нехай Бог дарує кожній родині, кожному з нас щасливу долю, а Україні - волю.
- Новорічні і різдвяні свята - найпрекрасніші, найчарівніші, найсвітліші, бо разом з Віфлеємською зіркою у наші серця вселяється вогник тепла, вогник доброти, а хрещенська вода додає здоров’я душі і тілу. Впродовж тисячоліття наш народ вшановує народження Спасителя світу у піснеспівах, колядках і щедрівках, а це - невід’ємна частка нашої культури, нашої історії, - сказав у своєму виступі О. В. Федорук.

 


О. М. Мазепа подякувала усім причетним до організації свята, зокрема керівникам сільських культурно-освітніх установ, які, незважаючи на складні погодні умови, забезпечили приїзд своїх творчих колективів на фестиваль, а найбільшу вдячність адресувала спонсорам заходу - генеральному директору ПАТ “Волинь-Цемент” І. О. Давидюку, депутату обласної ради О. М. Андріюку, генеральному директору ПП “Компанія Автоленд” С. О. Середюку. Вони надали для учасників свята солодкі подарунки.
На запрошення ведучої Ірини Мельник на сцену по черзі піднімалися учасники фестивалю, серед яких ансамбль пісні й танцю “Кужіль” районного будинку культури, зразковий вокальний ансамбль “Іскринка” міського клубу, гурти колядників з міських ЗОШ №№ 3, 4, 5, 6, учениці міської гімназії Алла Борисюк та Ксенія Ємельянова, народний аматорський фольклорний ансамбль “Здовбицькі молодички” будинку культури с. Здовбиця, вокалістка Ольга Максимюк та драматичний колектив з Мізоцького будинку культури, бандуристки Олеся Дзюба, Марічка Солдатова та молодший дитячий хор зі Здолбунівської музичної школи, члени релігійної громади церкви “Джерело життя”, фольклорний гурт “Жайворонок” та хор районного центру творчості дітей та юнацтва, гурти колядників клубів сіл Ільпінь, Орестів та П’ятигори, вокальний жіночий ансамбль та драматичний колектив клубу с. Стеблівка, вокальні ансамблі “Зорепад” та “Веселка” будинку культури ПАТ “Волинь-Цемент”, народний аматорський вокальний ансамбль “Гільчанське джерело” будинку культури с. Гільча Друга.
Зі сцени звучали колядки та щедрівки - старі й нові, які лилися, мов джерельна вода, заворожуючи чистотою та красою. Від того співу перехоплювало дух! Цікаво було послухати і різдвяні вертепи, які нагадували про народження Месії, і численні віншування з побажаннями усіляких гараздів, що нескінченною вервечкою лунали впродовж усього свята.
За понад дві години, що воно тривало, кожен присутній в залі відчув у своїй душі таємничий дух Різдва, велич приходу Сина Божого у світ, милість і ласка якого - завжди з нами. Цей захід став своєрідним містком єдності між поколіннями, адже засвідчив, що діти і молодь знають і шанують народні традиції. Бо це - наше, українське, рідне, від діда-прадіда.
Людмила ВАСЮК.

На фото: учасники фестивалю.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry