Згідно з Конституцією України усі громадяни «мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов’язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк».
Для практичної реалізації цієї конституційної норми Верховна Рада України ще у 1996 році ухвалила закон «Про звернення громадян». У ньому детально описаний порядок прийняття та розгляду органами державної влади, місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями скарг та заяв громадян.

 

Статтею 24 цього закону передбачено, що особи, винні у його порушенні, несуть цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність, передбачену законодавством України. Але подекуди громадяни, яким доводилося звертатися до вказаних органів, стикаються не тільки з порушенням своїх прав на звернення, а й іноді з відвертою грубістю чи хамством. Таке повод­ження з громадянами та їх заявами можновладці дозволяли собі саме через відсутність реальної відповідальності за порушення законодавства про звернення громадян, встановленої законом.
До народного депутата Валентина Королюка на особистих прийомах неодноразово зверталися громадяни, звернення яких, попри вимогу закону, органи державної влади та місцевого самоврядування просто ігнорували. Тому народний обранець виступив ініціатором створення законопроекту «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення охорони права громадян на звернення». Ухвалення цього законопроекту дасть змогу кожному громадянину притягнути до адміністративної відповідальності чиновника, який дозволяє собі порушувати законодавство про звернення громадян.
Прес-служба
народного депутата України
Валентина КОРОЛЮКА.


 

Вдячні депутату

Здолбунівське районне Товариство політв’язнів та репресованих висловлює щиру вдячність народному депутату України Валентину Королюку за передплату членам Товариства газети “Нове життя” на перше півріччя 2014 року.
Голова Товариства Микола Козачок.

Comments are now closed for this entry