У п’ятницю, 6 грудня, депутати хочуть висловити йому недовіру

У понеділок, 2 грудня ц. р., після кривавих вихідних, своє слово щодо подій в країні вирішили сказати депутати Здолбунівської районної ради. Ініціатива провести сесію була підтримана необхідною кількістю депутатів моментально. Буквально за півгодини в листі про скликання сесії стояла достатня кількість підписів. До слова, ті, хто цього ранку заходив в приміщення райдержадміністрації, могли побачити на вході двох правоохоронців з автоматичною зброєю. Для чого це? Хтось когось злякався?


Сесія була запланована на 14.30. Вже близько другої години дня під стінами «білого дому» почали збиратися люди, які не могли сидіти вдома та мовчки спостерігати за тим, що відбувається в країні. Всі бажаючі згодом змогли потрапити на сесію, адже, згідно з регламентом роботи, сесійні засідання райради є відкритими. У залі зареєструвалося 34 депутати та понад 50 громадян. До порядку денного сесії було включено декілька питань, проте всіх цікавило лише одне: позиція районної влади щодо ситуації в державі. Однак перед тим, як приймати рішення, місцеві обранці вирішили послухати голову Здолбунівської РДА Віталія Шуля. “Ви з Президентом чи з людьми?” - запитали депутати у Віталія Степановича.
- Я з народом і з Президентом, - відповів п. Шуль. - Вчора у мене дружина з дитиною повернулися з Києва. То вона мені розказувала, які були випадки негативні з точки зору мітингуючих у Києві...
Після цих слів у залі почулися вигуки “ганьба!”. Голову району також запитали, чому у залі немає жодного депутата від Партії регіонів. Для них звернення щодо звірського побиття людей є не актуальним питаням? Слово взяв депутат районної ради Олександр Бухало
- У зв’язку з тим, що голова райдержадміністрації підтримує Президента, що на Майдані була пролита кров невинних людей, я вношу пропозицію висловити недовіру голові РДА!
Тобто логіка проста: розгін євромайдану не міг відбуватися без команди Президента. Підтримуєш Президента – значить підтримуєш звіряче побиття, по суті вбивання ні в чому не винної української молоді. А людина з такими життєвими переконаннями повинна, мабуть, не районом керувати, а лікуватися.
Слова О. Бухала зал зустрів оплесками. Проте було вирішено не відходити від порядку денного та розглядати все за порядком. Спочатку районна рада затвердила текст звернення до Верхов­ної Ради України, Президента України щодо ситуації в державі. За це звернення депутати проголосували одноголосно (текст звернення додається).
Згодом слово взяв депутат райради Юрій Пшеничний:
- Ми повинні визначитися: чи ми маємо свою позицію, чи лишаємо наших дітей з бандитами, провокаторами та озвірілим “Беркутом”. Сьогодні кожен чоловік, кожен батько, громадянин, має виступити на захист своїх дітей, своєї сім’ї, країни. Іншого такого шансу у нас може не бути. Прошу внести в порядок денний наступну пропозицію:
“Здолбунівська районна рада підтримує рішення трудових колективів про загальнонаціональний страйк як законний засіб підтримки акцій протесту проти антиконституційних дій влади”.
За це рішення також проголосувала необхідна кількість депутатів, щоб воно було прий­няте. Проте його вже не почув голова Здолбунівської РДА Віталій Шуль, який покинув сесію через запасний вихід, де його вже чекав автомобіль.
Депутати, в свою чергу, після довгих дебатів та дискусій прийняли рішення цього дня не голосувати за недовіру голові райдержадміністрації, вирішивши заслухати його звіт. Таким чином, було проголосовано сесію не закривати, а продовжити її засідання у п’ятницю, 6 грудня ц. р.
Сергій КОНДРАЧУК.


 

Діалог двох громадських активістів, присутніх на сесії:
- Побачиш, окремі депутати у п’ятницю за відставку Шуля не проголосують. Їм роботу втратити страшно…
- Роботу втратити страшно, а країну втратити не страшно?..

Comments are now closed for this entry