У вівторок, 20 серпня ц. р., відбулося засідання коорди­наційно-консультативної ради при голові Здолбунівської районної ради. У роботі засідання, окрім сільських голів, також взяли участь заступники голови Здолбунівської РДА та депутат обласної ради Ніна Путіліна.
Перша частина семінару була теоретичною та включала в себе розгляд двох питань. Про підсумки другого туру огляду сільських населених пунктів та сільських рад у відповідності з критеріями оцінки роботи присутніх проінформували керівники робочих груп, які здійснювали огляд з 14 по 16 серпня. Як зазначив голова Здолбунівської райради Василь Тимощук, конкурсною комісією були оглянуті всі сільські населені пункти нашого району, об’єкти соціально-культурної сфери, тобто все, що знаходиться на території села. «Ми пропонуємо вам у вигляді фотопрезентації ознайомитися із тим, що бачили на територіях ваших сіл члени комісій. Я думаю, кожному буде цікаво поглянути, як підготувалися до огляду його колеги», - звернувся до сільських голів Василь Тимощук та передав слово керівникам робочих груп.


Першим слово взяв заступник голови Здолбунівської райдержадміністрації Олександр Федорук:
- Насамперед я хочу відзначити директорів шкіл. У наш час, коли ми не фінансуємо школи, коли все робиться на ентузіазмі та за рахунок батьківських коштів, так підготувати навчальні заклади, як це зробили сільські та міські директори, а також завідуючі дитячих садків, - це, звичайно, треба їм тільки подякувати.
Проте, як зазначив Олександр Васильович, не всі відповідально поставилися до огляду. І мова навіть не про те, що, скажімо, ремонт у школі можуть зробити батьки, але немає кому зробити ремонти у клубах чи бібліотеках. Окремі керівники під час огляду навіть не з’явилися у своїх установах.
Схожі виступи були і в інших очільників груп. Так, своїми враженнями поділилися заступник голови РДА Михайло Корилкевич, начальник відділу освіти Валентина Бондарчук та інші. Підсумовуючи розгляд першого питання, голова райради зазначив, що нагородження сільських голів-переможців огляду-конкурсу з присвоєнням звання «Кращий лідер самоврядної громади» відбудеться в урочистій обстановці під час святкування у Здолбунові Дня місцевого самоврядування.
З другого питання теоретичної частини семінару - діяльність органів місцевого ­самоврядування щодо за­без­печення захисту населення, навколишнього природного середовища, об’єктів підвищеної безпеки, населених пунктів від пожеж та підвищення рівня протипожежного захисту - присутніх проінформував інспектор районного сектора Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій Ярослав Стрілецький. У своєму виступі він наголосив на необхідності додержуватися на території сільських рад правил пожежної безпеки, назвав органи місцевого самоврядування, на території яких окремі установи не забезпечені в достатній кількості вогнегасниками та іншими протипожежними засобами. А на запитання, коли нарешті вирішиться проблема стосовно тління сміттєзвалища у Здовбиці, про що ми писали в одному з минулих номерів, Ярослав Стрілецький відповів: «Питання у найближчий час вирішиться».
Практична частина семінару відбулася на території Ступнівської сільської ради, де гостей привітно зустрічав сільський голова Василь Шпичак. Учасники координа­ційно-консультативної ради ознайомилися з роботою Ступ­нівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів - агротехнічний ліцей». Про підготовку закладу освіти до нового навчального року присутнім розповів директор ліцею Василь Грицан. Згодом учасники семінару відвідали Іоано-Богословську церкву, яка у 1982 році була повністю зруйнована комуністичними безбожниками. Відбудували церкву лише за 7 років у період перебудови. Настоятель храму ієрей Борис показав присутнім альбом, у якому зібрані фотографії з історії церкви.
У будинку культури с. Ступно на присутніх чекав чудовий концерт, який їм запропонували місцеві аматори художньої самодіяльності. Також гості ознайомилися з роботою місцевих бібліотеки та лікарської амбулаторії, після чого було підбито підсумки роботи семінару.
Сергій КОНДРАЧУК.

Comments are now closed for this entry