Калейдоскоп подій

 

1991 рік
Рік народження нашої незалежної і суверенної держави. Цю історичну подію засвідчили Акт проголошення незалежності України від 24 серпня та всенародний референдум 1 грудня 1991 року.

1992 рік
В урочистій обстановці присягу на вірність народові України приймали військовозобов`язані запасу - працівники державних установ, окремих підприємств і організацій міста.
Розпорядженням представника Президента України утворено Здолбунівську районну державну адміністрацію.

1993 рік
Розпочалася приватизація. Здолбунівщина ступила на шлях до ринку.
Відбулися презентація Здолбунівської сотні українського козацтва “Волинська Січ” та фестиваль “Козацькі фестини”.

1994 рік.
Згідно з Постановою Верховної Ради України в районі розпочато роботи з видачі населенню паспортів громадянина України.
Новосілля відзначила районна стоматологічна поліклініка, а по вул. Приходька відкрито філію акціонерно-комерційного банку “Відродження”.

1995 рік
З нагоди 90-річчя від дня народження Уласа Самчука у Дермані відкрито музей письменника. Його створено на добровільні пожертви.
У Кунині освячено на честь святого Георгія новозбудований храм.
З нагоди відзначення 400-річчя з дня народження гетьмана України Богдана Хмельницького в Здолбунові відбулося святкування дня вулиці, яка носить його ім’я.

1996 рік
28 червня Верховна Рада України прийняла нову Конституцію нашої держави.
У Дермані відкрито пам’ятник генерал-хорунжому УПА Леоніду Ступницькому (Гончаренку).

1997 рік
Здолбунів урочисто відзначив свій 500-річний ювілей.

1998 рік
Поблизу с. Гільча Перша відбулося вшанування козаків, які знайшли вічний спочинок на нашій землі.

1999 рік
У День Соборності України з ініціативи міського об’єднання ВУТ “Просвіта” ім. Т. Шевченка у Здолбунові проведено акцію “Живий ланцюжок”.

2000 рік
16 квітня - Всеукраїнський референдум за народною ініціативою. Він став першим кроком до реформування структури влади в Україні.
У Ступно відкрито пам’ятник Великому Кобзареві.
В одному з найвіддаленіших сіл району - Мостах споруджено новий ФАП.

2001 рік
У домівки мізочан підведено природний газ.
У Старій Мощаниці та П’ятигорах стали до ладу новозбудовані школи.
У Здолбунові відбулося освячення хреста і підняття головного купола Свято-Успенської церкви, яка стала окрасою міста.

2002 рік
У районному центрі відкрито першу чергу ринку “Катеринівський”, збудованого за новими технологіями.

2003 рік
З нагоди 60-річчя проведення першої конференції поневолених народів Сходу Європи і Азії в Будеражі встановлено меморіальний знак.

2004 рік
На свято Покрови, в День українського козацтва, в с. Орестів відкрито пам’ятник односельчанам, які поклали свої життя на вівтар свободи і незалежності України.
“Голубе” паливо отримали мешканці станційного хутора с. Івачків, сіл Мар’янівка, Орестів, Лідаво, Урвенна, Гільча Перша та Друга, Миротин.

2005 рік
З нагоди 100-річчя з дня народження Уласа Самчука в Здолбунові споруджено пам’ятник видатному земляку.
На оновленому вокзалі станції Здолбунів відкрито меморіальну дошку на честь Головного отамана військ УНР, Голови Директорії Симона Петлюри та командира корпусу Січових Стрільців, організатора ОУН Євгена Коновальця.

2006 рік
У Здолбунові відбулося традиційне свято козацької слави “Козацький дух - дух вічної стихії”.
У Дермані Першому проведено презентацію ремісничого хутора “Плугаки”.

2007 рік
У травні відбулося урочисте відкриття першої черги збірного пантеону героїв УПА в урочищі Гурби, а в жовтні - колони Божої Матері та чергове перепоховання загиблих вояків.

2008 рік
З нагоди відзначення скорботної дати - 75-ї річниці Голодомору 1932-1933 років у Здолбунові відкрито пам’ятний знак жертвам Голодомору та політичних репресій.

2009 рік
Газовий факел запалено у с. Буща.
Громадськість району та області відзначила 65-річчя Гурбенського бою.

2010 рік
4 лютого мешканцям м. Здолбунова урочисто було вручено ключі від нового будинку по вул. Коперника, 65.
8-10 травня проходила відкрита першість Здолбунівської ДЮСШ “Колос” та м. Здолбунова з велоспорту на шосе за участю понад 100 юних велосипедистів з Києва, Вінниці, Хмельницького, Волині та Рівного.

2011 рік
У Будеражі було відкрито нову школу. З цієї нагоди в селі відбулися урочистості.
В грудні цього року вчителі та учні Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ст. №5 на запрошення своїх друзів-поляків побували на святкуванні 90-річчя школи у Прушкові. Це був уже другий візит здолбунівчан до Польщі.
12-14 травня делегація педагогів Здолбунівщини побувала у Республіці Білорусь для обміну досвідом з освітянами м. Жлобин Гомельської області.
На адміністративному приміщенні Уїздецької сільської ради було відкрито пам’ятну меморіальну дошку на честь колишньої голови сільради Оксани Гнатівни Висоцької, яка понад тридцять років пропрацювала секретарем Кунинської сільської ради, головою цієї ради.

2012 рік
У рамках міжнародного проекту “Спільне коріння - спільне майбутнє” 4-7 грудня до професійного ліцею залізничного транспорту завітала делегація Об’єднання шкіл технічних ім. Станіслава Лема м. Сквєжин Республіки Польща.
Відбулася важлива подія у релігійному житті громади міста - освячення закладки храму Казанської ікони Божої Матері.
У м. Балаклава відбувся турнір боксерів. Сюди з’їхались найсильніші спортсмени України. Наш земляк Володимир Царук у цьому престижному турнірі зайняв третє місце і увійшов у збірну команду України.
У Здолбунові відкрито реконструйоване приміщення хірургічного відділення центральної районної лікарні.
У Рівненському театрі ляльок відбувся обласний огляд-конкурс студій естетичного виховання музичних шкіл нашого краю. У цьому заході взяв участь і танцювальний колектив Здолбунівської музичної школи “Сонечко”, який зайняв третє місце і був нагороджений відповідною почесною грамотою.

2013 рік
Святковий концерт з нагоди 45-річчя з часу створення народного аматорського хору будинку культури с. Івачків відбувся 2 лютого у цьому культосвітньому закладі.
За сумлінну ефективну працю, високі виробничі показники, досягнення вагомих результатів у формуванні ринку сільськогосподарської продукції у 2012 році господарство “Хлібороб” отримало Подяку від Міністерства аграрної політики України, а його керівник Петро Мосійчук став лауреатом конкурсу “Кращий господарник року”.
У Здолбунові пройшли урочистості з нагоди 140-річчя створення Рівненської дирекції залізничних перевезень.
Дитячий письменник зі Здолбунова Сергій Гридін, твір якого “Федько, прибулець з Інтернету” став переможцем у номінації “Краще видання для дітей 2013 року” в конкурсі “Краща книга Рівненщини”, видав “на гора” своє нове творіння - повість “Не такий”.

Comments are now closed for this entry