З триденним офіційним візитом 15-17 серпня у Здолбунівському районі перебувала делегація від повіту Свіднік Люблінського воєводства Республіки Польща.
Вже не вперше поляки відвідують наш край. Цього разу вони зустрілися із депутатами райради, де відбулася відверта розмова про актуальні питання сьогодення двох держав (Україна і Польща). Захід проходив відповідно до Угоди між Здолбунівським районом та повітом Свіднік про торговельно-економічне, науково-технічне і культурне співробітництво.


Депутати районної ради Олександр Колінько, Валентина Бондарчук, Олег Буздиган, Петро Коник, Петро Мосійчук, Юрій Пшеничний, начальник відділу культури та туризму РДА Олена Мазепа, начальник управління Пенсійного фонду України в Здолбунівському районі Світлана Жовтанюк цікавилися у польських друзів про роботу соціально-культурної сфери в їхньому регіоні, про фермерство, дороги і пенсії.
Аргументовані відповіді одержали наші депутати від голови ради повіту Свіднік Ричарда Боровця, заступника голови райдержадміністрації Збігнєва Тварога, заступника війта гміни Мелгів Міхала Пєтровича, голови асоціації фермерів повіту Свіднік Владзімера Цолека.
Голова районної ради Василь Тимощук представляв нашим депутатам гостей і робив коротенькі анотації про повіт Свіднік та його інфраструктуру, оскільки у свій час йому довелося у складі делегації Здолбунівщини там побувати.
А голова ради повіту Свіднік Ричард Боровець подякував керівникам нашого району за гостинний прийом.
Потім іноземна делегація побувала у старовинному селі Будераж.

 

 

* * *
У п’ятницю, 16 серпня, польська делегація в супроводі голови Здолбунівської райради Василя Тимощука відвідала ДП «Укрбурштин», де ознайомилася з видобутком на Рівненщині цього сонячного каменю. Гості побували у музеї Державного підприємства, де дізнались, що до розробки Клесівського родовища свого часу мали стосунок і поляки. Також керівництво ДП «Укр­бурштин» ознайомило делегацію з процесами обробки мінералів та виготовлення прикрас, провівши екскурсію цехами підприємства.
Після цього гості вирушили на ПАТ «Волинь-Цемент». Там їх ознайомили з процесом виробництва будівельного матеріалу, розповіли історію становлення Здолбунівського цементного гіганта. Польській делегації досить детально представили проект використання на підприємстві альтернативного палива, який передбачає спалювання сміття.
Також в рамках візиту делегації з Польщі було підписано угоду про співпрацю між Здолбунівською ЗОШ
№ 3 та однією зі шкіл Люблінського воєводства. Вона передбачає проведення спільних учнівських конференцій, різноманітні програми обміну.
В цей же день поляки відвідали Дубенський краєзнавчий музей та Тараканівський форт.
Євген ШИЛАН.
Сергій КОНДРАЧУК.

На фото: під час візиту польської делегації.

Comments are now closed for this entry