У Здолбунівському районі вже вчетверте відбувся конкурс юнацької творчості «За Україну, за її волю!», переможці якого отримують можливість взяти участь у триденній поїздці в Карпати. Організаторами конкурсу, за сприяння відділу освіти РДА, є група депутатів районної ради на чолі з головою ради Василем Тимощуком. За умовами творчого змагання його учасники (учні 8-11 класів шкіл Здолбунівщини) мають передати своє бачення збройної боротьби за незалежність України у ХХ столітті у вигляді художнього твору, публіцистичного есе, поетичного твору чи малюнка. Загалом завдяки участі у конкурсі за останніх 4 роки в Карпатах побувало вже понад 50 школярів нашого району.


У перші вихідні серпня ц. р. у гори, разом з ініціаторами конкурсу, відправились переможці «За Україну, за її волю! - 2013»: учениця Івачківської ЗОШ Алла Мартинюк, Кунинської ЗОШ Олександра Драчук та Наталія Петришина, Суємської ЗОШ Діана Никитюк, Дерманського НВК Наталія Лук’янчук та Ірина Дубинка. Варто додати, що в цьому році подібні творчі змагання вперше було проведено у м. Вінниця, а тому до дітей зі Здолбунівщини вже у Карпатах приєдналися вінницькі переможці.
Своїми враженнями від цьогорічної подорожі поділилася учасниця поїздки Ірина Дубинка: «У конкурсі «За Україну, за її волю!» я брала участь вдруге, і вдруге отримала перемогу, а з нею і можливість побувати у горах. Природа Карпат вразила мене ще минулого року, зачарувала і цього літа.
Наше наметове містечко розташувалося між горою Маківкою і невеличкою гірською річкою. Дочекавшись групи з Вінниці, ми вирушили до села Тухля на гору Захар Беркут. Ці місця чітко описуються в однойменній повісті Івана Франка. На вершині гори знаходиться висока дерев’яна статуя Захара Беркута.
На нічліг ми зупинилися у гостинної сім’ї із села Грабовець, а вже наступного дня вирушили підкорювати гору Маківку висотою 958 метрів, яка увійшла в історію як арена кровопролитних боїв Першої світової війни. На вершині гори ми зробили багато гарних фотографій та дізналися чимало цікавого про українських січових стрільців. До нашої екскурсії приєдналися місцеві пластуни. Ми були вражені їх організованістю та патріотизмом. Один із них не побоявся і виліз на флагшток, щоб замінити прапор на новий.
Спустившись з гори, всі попрямували до джерела «Нафтуся», що славиться своїми лікувальними властивостями.
Останні години перебування у горах нас засмутили, оскільки ніхто не хотів залишати Карпати. Але часу не зупиниш... Я дуже вдячна організаторам поїздки за позитивні емоції, які надовго залишили у пам’яті Карпати та гарна компанія».
Організатори конкурсу «За Україну, за її волю!» обіцяють проводити його і в наступному році, а переможці знову матимуть можливість відчути велич Карпатських гір.
Сергій КОНДРАЧУК.
Фото Наталії ЛУК’ЯНЧУК.

Comments are now closed for this entry