Житель Здолбунова Петро Менліков у 2000 році привіз із Південної Америки насіння лотоса. Спорудив біля власного будинку басейн. Лише в 2007 «поселив» туди насінини цієї чудової квітки. Минув рік. Потім ще один. Штучна водойма замулилась. Заросла очеретом. Чоловік уже й не надіявся, що тут приживеться ця рослина. Але сталося диво - цьогоріч Петрів лотос розквів.


Спочатку світ побачила одна квітка. Потім розкрилося ще кілька. Нині в басейні розкошують десятки рожевих горіхоносних лотосів.
Як засвідчують енциклопедичні джерела, лотос - рослина з досить значним ареалом поширення, росте в різноманітних умовах. Скажімо, в Австралії, Індонезії, Індії, Південно-Східному Китаї. На острові Шрі-Ланка він росте в умовах спекотного тропічного клімату. В Північному Китаї, на Далекому Сході і в Європейській частині колишнього СРСР лотос виживає у досить-таки суворих умовах, переносить зимові морози, які сягають й 30 градусів.


- Радію, що в мене зацвів лотос, - говорить пан Петро. - Мабуть, в Україні це рідкісне явище…
Не берусь підтверджувати чи заперечувати правильність останніх слів. Але те, що лотос більше ні в кого у Здолбунові не квітне, це - вже факт.
Євген ШИЛАН.

На фото вгорі: П. МЕНЛІКОВ біля власного басейну, де росте лотос.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry