Прекрасне театралізоване народно-фольклорне дійство під назвою “У ніч на Івана Купала” відбулося 7 липня у с. Дермань Перший. Юні і дорослі учасники свята намагалися донести до глядачів його красу і неповторність. Дуже зворушливо було спостерігати, як жінки, які мають вже онуків, не посоромилися вийти на сцену і подарувати усім присутнім справжні скарби – пісні, які вони почули від своїх бабусь, з надією на те, що молоде покоління перейме ці традиції.


Присутні почули розповіді про історію свята, про його обряди і з цікавістю спостерігали за тим, як дів­чата плели віночки, водили хороводи, як хлопці весело жартували з ними, а ті всіляко захищали свою купайлицю.
Організували цей чудовий захід Галина Бухало та Андрій Пелант. Впродовж концерту звучали пісні, вірші, гумор. А найбільшою нагородою для сільських артистів були аплодисменти глядачів.
На завершення свята бажаючі могли потанцювати, а найсміливіші – тричі плигали через багаття, вважаючи за честь очиститися купальським вогнем.
За повірям, саме в ніч на Івана Купала розквітає квітка папороті, що приносить щастя. Дехто в це не вірить. Але глядачі дерманського свята, відчувши на собі його магічну силу, зрозуміли, що невидимої краси вогняну квітку не треба шукати у лісах. Вона зовсім близько – у наших серцях. Просто не всі можуть її розгледіти. Тож подивіться уважно навколо - і обов’яз­ково побачите…
Ольга Ліщенко.
с. Дермань Перший.

Comments are now closed for this entry