Начальник відділу наукової діяльності НПП “Дермансько-Острозький”

Оксана ГОЛОВКО презентує виставку рідкісних видів рослин та тварин Рівненщини.

 

У міжнародний День біорізноманіття, який в усьому світі відзначається 22 травня (саме цього дня 1992 року ООН прийняла Конвенцію про біологічне різноманіття), Здолбунівську центральну районну бібліотеку відвідали представники Національного природного парку “Дермансько-Острозький”. У читальному залі бібліотеки зібралися учні старших класів Здолбунівських ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 та № 5, котрим екологи розповіли, що означає поняття “біорізноманіття”, якими є його рівні, наголосили на факторах, що спричиняють втрату біологічного різноманіття.


Зокрема було зазначено, що на сьогодні в Україні флора нараховує понад 27 тисяч видів рослин, фауна - понад 45 тисяч видів тварин. У новому виданні Червоної книги України (2009 р.) список рослин та грибів, які потребують охорони, налічує 826 видів (на 35 % більше, ніж в попередньому виданні), тварин - 542 види. Як відзначили працівники НПП “Дермансько-Острозький”, зростання кількості червонокнижних видів зумовлене забрудненням навколишнього середовища та бездумним використанням природних ресурсів.
Співробітники НПП досить детально зупинилися на висвітленні питання про флору та фауну Рівненської області, запропонували переглянути презентацію про роботу “Дермансько-Острозького” Національного природного парку. Вони зокрема зазначили, що нині на Рівненщині створено 309 територій та об’єктів природно-заповідного фонду загальною площею 181,4 тис. га. Це складає 9 % від загальної площі області. Відсоток заповідності Здолбунівського району становить 3,79 %. Понад 100 видів рослин та 87 видів тварин Рівненщини занесено до Червоної книги України. Також екологи розповіли, що й у нашому районі є чимало об’єктів природо-заповідної території. Це - ботанічний заказник загальнодержавного значення Бущанський, геологічний заказник місцевого значення Мізоцький кряж, пам’ятка природи місцевого значення “Джерело Ринва”, заповідні урочища Будки, Пекло, Зіньків камінь, Турова могила та інші.
Молодь упродовж усього заходу із захопленням слухала працівників НПП, які у своїх виступах наголошували на необхідності збереження природи, адже ми з вами теж є її частиною.
Сергій Здовбицький.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry