26 квітня - сумна і скорботна дата в історії нашої держави. Щороку на всіх майданах країни збираються люди, щоб вшанувати пам’ять ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС. 
27 років минуло відтоді, але біль втрати не вщухає, а навпаки - наслідки тієї страшної для нашої країни біди й досі ятрять тіла і душі українців.
Традиційний мітинг-реквієм "Попіл Чорнобиля в серцях " з нагоди чергових роковин Чорнобильської трагедії відбувся минулої п’ятниці й в Здолбунові. На площі біля районного будинку культури зібралися ліквідатори аварії на ЧАЕС, представники органів влади, трудових колективів, учнівська молодь міста.
Заупокійну службу по загиблих ліквідаторах, усіх, хто помер від хвороб, причиною яких стали наслідки аварії, здійснило духовенство Свято-Катеринівського храму м. Здолбунів.

 


Перед учасниками мітингу виступили священики різних конфесій. Вони закликали пам’ятати суворий урок Чорнобиля, щоб подібного не повторилося в майбутньому, пам’ятати величний подвиг наших побратимів, які мужньо стали на боротьбу з техногенним монстром заради того, аби сьогодні ми мали можливість радіти життю.
Слова вдячності на адресу ліквідаторів звучали й у виступах голови райдержадміністрації Віталія Шуля та голови районної ради Василя Тимощука.
- Чорнобильська трагедія торкнулася всієї країни. І це не лише величезні забруднені радіацією території, які вже ніколи не будуть екологічно чистими, це людські життя, це горе сімей загиблих, їх батьків, дітей, внуків. І вони сьогодні потребуять якщо не нашої допомоги, то хоча б розуміння, співчуття і вдячності, - зазначив у своєму виступі Василь Олексійович.
Пам’ять загиблих від наслідків Чорнобильської катастрофи учасники мітингу вшанували Хвилиною мовчання. Проникнутися усвідомленням того, наскільки глибокою раною для українського народу є Чорнобильська трагедія, присутнім допомогла і літературна композиція, яку підготували працівники РБК.
Людмила ВАСЮК.
На фото: під час мітингу реквієму.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry