У вівторок, 29 січня, вулицями Здолбунова пройшла вже традиційна смолоскипова хода, приурочена 95-ій річниці подвигу Героїв Крут. Близько сімдесяти активістів, серед яких представники національно-демократичних партій Здолбунівщини, депутати місцевих рад, члени молодіжних та ветеранських організацій нашого краю зібралися поблизу пам’ятника жертвам голодоморів та політичних репресій і пішою ходою пройшли вулицями міста до нещодавно встановленого погруддя Степанові Бандері. Дорогою учасники заходу вигукували патріотичні гасла та закликали перехожих приєднуватися до ходи.
Поблизу погруддя Степанові Бандері до присутніх звернулися голова районної ради Василь Тимощук, депутат райради Олександр Бухало та автор цього матеріалу. У словах виступаючих лунали заклики черпати духовну силу з подвигу української молоді, яка 95 років тому показала усьому світу приклад беззавітного служіння своїй державі, адже поклала на вівтар власної свободи найдорожче – своє життя. Бій під Крутами мав непересічне значення для гартування національного духу українців.


Також виступаючі акцентували увагу на тому, що сьогодні найбільшою небезпекою для української держави, як і в часи УНР, є загроза внутрішнього розбрату. Саме тому завданням українських патріотичних сил має бути не з’ясування стосунків між собою, хто є першим в опозиції, а об’єднання зусиль для реалізації спільних дій на захист всього українського. І не треба дивитися на Київ, варто тут, на місцях, протистояти або, хоча б, запам’ятовувати сумнівні вчинки та дії місцевих керівників, щоб, коли в Україні утвердиться демократична влада та справедливий суд, усі злочинці понесли справедливе покарання.
Лише спільними діями, в єднанні навколо національних цінностей та проти ворогів ми можемо досягти своєї мети – побудови могутньої, вільної та справедливої України, рівної серед рівних в спільноті європейських держав. І саме це має бути найкращим внеском у пам’ять про героїв Крут.
Сергій Кондрачук,
депутат Здолбунівської райради.

Comments are now closed for this entry