Рік у рік зростає кількість людей в Україні, які цікавляться птахами і прагнуть їм допомогти. І це не може не тішити, адже природа, особливо у теперішній техногенний період, потребує нашої допомоги. Саме тому метою щорічної січневої акції “Великий зимовий облік птахів “Українського товариства охорони птахів (УТОП) є привернути увагу громадськості до проблем пернатих, що зимують в Україні.
В акції може взяти участь кожен бажаючий. Варто лише в один з днів 26 або 27 січня провести спостереження у саду, місцевому парку, шкільному дворі чи вздовж вуличних насаджень і занотувати найбільшу кількість кожного побаченого виду протягом години спостережень. Здійснити це найкраще вранці, коли птахи найактивніші. Отримані дані потрібно внести до анкети спостереження та надіслати її на адресу Товариства.
Показовим у цьому випадку є кількість людей, що візьмуть участь у Великому зимовому обліку птахів, адже це буде впливати на коректність обліку. Деякі учасники можуть побачити всього декілька птахів протягом години спостережень, а інші – навпаки багато. Таким чином їхні дані будуть збалансовані і дадуть чітку картину про птахів населених пунктів України.


Результати Зимового обліку птахів – це зафіксований миттєвий стан зимових популяцій птахів населених пунктів. Порівняльний аналіз з року в рік допоможе простежити популяційні зміни серед наших звичайних видів птахів. Дикі птахи є чутливими індикаторами стану довкілля, тому результати обліків можуть нам допомогти з’ясувати набагато більше, ніж просто їхню чисельність. Якщо ми дізнаємося про зниження чисельності будь-якого виду, це допоможе вчасно вжити заходів з його збереження.
Проводиться Зимовий облік вже з 1995 року і постійно супроводжується різноманітними акціями та конкурсами, кількість учасників яких постійно зростає.
Тож запрошуємо усіх до участі у міжнародному Зимовому обліку птахів населених пунктів 26 – 27 січня 2013 року.
Анкету та детальнішу інформацію можна отримати в відділі наукової, еколого-освітньої роботи та рекреаційного благоустрою Національного природного парку “Дермансько-Острозький” (тел. (03654) 2-24-51; моб. (097) 9612372), або безпосередньо на сайті Товариства (www.birdlife.org.ua).

Comments are now closed for this entry