Урочище Гурби відоме далеко за межами Рівненщини, оскільки є об’єктом паломництва вірян з усіх куточків України. Адже за останні менш ніж десять років на місці найбільшого бою УПА було споруджено Свято-Воскресенський чоловічий монастир, завершено будівництво першої черги Пантеону Героїв битви під Гурбами, неподалік від монастиря упорядковано джерело Святої Великомучениці Варвари. А в неділю, 12 серпня, на Гурбах відбулося освячення місця та закладання наріжного каменя під будівництво храму. На цю урочисту подію зібралося чимало прихожан, серед них і ветерани УПА, які цієї хвилюючої миті чекали не один десяток літ.


Молебень на місці будівництва церкви очолив архиєпископ Рівненський і Острозький Іларіон, якому співслужило духовенство Здолбунівського благочиння. Архиєпископ Іларіон привітав усіх присутніх із урочистим моментом та висловив впевненість, що на цій визначній події разом з усіма перебуває Господь, зцілюючи наші душі і серця своєю благодаттю.
Особливим був день освячення місця під будівництво храму для настоятеля Гурбенського Свято-Воскресенського монастиря ігумена Нифонта. Адже саме 12 серпня минуло рівно 6 років з часу, коли він прийшов до Гурбів правити службу Божу. Внесок о. Нифонта у розбудову та популяризацію цього святого місця важко переоцінити, бо ігумен, не зважаючи на свій вже досить поважний вік, ні хвилини не сидить без роботи.
Взяли участь у закладанні наріжного каменя та освяченні місця під спорудження храму і керівники району. Так, голова Здолбунівської районної ради Василь Тимощук зазначив, що коли наприкінці 1980-х він, будучи вчителем Ступнівської школи, разом зі своїми учнями впорядковував на Гурбах могили загиблих повстанців, йому важко було уявити, що трохи більше як через 20 років тут постане цілий меморіальний комплекс.
За шість років головування В. Тимощука в районній раді на Гурбах вдалося завершити будівництво першої черги Пантеону Героїв, в якому перепоховано останки 29 вояків УПА, збудовано повстанську музей-криївку. «Храм на Гурбах – це молитва та пам’ять про тих, хто відстоювали незалежність своєї землі, свою мову та церкву власною кров’ю. Тут необхідно побудувати храм та встановити дзвін, щоб цим дзвоном будити в душах наших людей відчуття приналежності до нації із тисячолітньою історією, мовою, звичаями, демократією. Адже демократія, як відомо, – це не те, що тобі дали, а те, чого ти не можеш віддати, - зазначив голова районної ради. - Ми маємо пам’ятати, що будівництво храму - це наша спільна справа, а тому нехай Дух Святий буде з кожним із нас і провадить у наданні посильної допомоги на славу Божу.
Сергій КОНДРАЧУК,
довірена особа
настоятеля Гурбенського
Свято-Воскресенського чоловічого
монастиря ігумена
Нифонта.

Comments are now closed for this entry