вирував минулої неділі у с. Гільча Друга,
де відбулось одразу декілька значимих культурних заходів

 

 

На сцені - команда Мізоцького КДК,
переможець заключного туру фестивалю. 

 

Певно, наймасовішим з них, бо зібрав близько п’ятиста учасників, став заключний тур ІХ районного фестивалю культурно-дозвіллєвих комплексів за участю 7 команд найсильнішої групи (А) - Мізоцького селищного та Урвенського, Глинського, Миротинського, Копитківського, Дерманського Другого і Бущанського сільських КДК.
За традицією, команди під головуванням очільників територіальних громад урочистою ходою пройшли центральною вулицею села на церемонію відкриття творчо-спортивних змагань. Присутніх тепло вітала Урвенський сільський голова Лідія Балабат:
- Я рада зустріти вас на гостинній гільчанській землі. Зичу усім міцного здоров’я, благополуччя, сімейного затишку. Учасникам - гарних перемог і щоб від сьогоднішнього фестивалю отримали лише позитивні враження. Хай вам щастить!


Почесне право відкрити фестивальний тур було надано заступнику голови Здолбунівської РДА Олександру Федоруку. Він також передав учасникам свята вітання від голови РДА Віталія Шуля.

 

 

Під час змагань з арм-спорту. 


Журі фестивалю представив начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Олег Грушицький, а з порядком проведення спортивних змагань присутніх ознайомив начальник відділу з питань фізичної культури та спорту РДА Михайло Гарбовський.
Після жеребкування учасники КДК в черговий раз отримали чудову нагоду якнайкраще представити свою рідну місцину, показати, на що здатні у творчості та спорті, поспілкуватися і позмагатися, насолодитися мистецтвом один одного.
Мистецька частина фестивалю відбулась у Гільчанському будинку культури. Вразили насиченістю розгорнуті там виставкові експозиції команд КДК. Відчувалось, що готували їх з любов’ю, стараючись гармонійно поєднати вироби майстрів традиційних народних ремесел та сучасного мистецтва. Чого там тільки не було! Вишивки, картини живопису, інформаційні стенди і буклети, гончарні, ткані, з бісеру та природних матеріалів вироби, роботи різьбярів і фотомитців... Дерманський Другий КДК представив цілу добірку видань молодих літераторів села. Чимало глядачів зупинялось біля старожитностей, зібраних учасниками Урвенського КДК, вишитих картин Інни Гузь з Івачкова. Творчі майстер-класи всім охочим пропонували художниця з Копиткова Ольга Ткач та юна мисткиня із Дерманя Другого Анастасія Хомич, яка, до речі, самотужки, «по книжці», опанувала техніку ткацтва, захоплюється виготовленням картин-аплікацій з бісеру. Одним словом, подивитись було на що.

 

 

Л. М. Балабат і Д. М. Корилкевич
на виставці декоративно-ужиткового мистецтва. 


Концертні програми команд відзначались досить високим рівнем виконавської майстерності, хоч і відрізнялись за композиційною побудовою та жанровим наповненням. Аматори й працівники культури підготували чимало яскравих, талановитих номерів, які, гадаю, запам’ятаються глядачам надовго. Це і «Каламбурні історії підготовки до КДК» від колоритних «кумів» Олексія Луцишина та Леоніда Самардака з Копиткова, і запальні танці від «Росинки» з Івачкова та «Надії» з Мізоча, пристрасна «Румба» дуету мізоцьких танцюристів Сергія Рябченюка й Ірини Семенчук, інсценівки від Бущанського та Дерманського Другого КДК, виступи «Швагрів мирових» з Глинська та духового оркестру Івачківського БК, спів «Гільчанського джерела», «Мізочинських молодичок», вокального дуету Єлизавети Лис і Сергія Хижевського з Дерманя Другого та багатьох інших колектиів і солістів.
Сповненими азарту, молодечого завзяття і бурхливих емоцій були спортивні баталії фестивального туру, що проходили на території Гільчанської ЗОШ І-ІІІ ст. Змагання ці теж зібрали чисельних вболівальників.

 

 

Дерманська майстриня А. Хомич. 


Приємним сюрпризом для усіх стало те, що на свято творчості і спорту у Гільчі Другій завітав депутат обласної ради, почесний голова Рівненського обласного благодійного фонду «Любіть Україну» Данило Корилкевич. Він вручив грамоти та грошові премії від очолюваного ним фонду усім КДК, які того дня боролись за перемогу. Адже, на його переконання, кожна з команд заслуговує вдячності й підтримки.
- Мені дуже приємно сьогодні дивитися на ваші змагання, бачити, як активно у них виступає молодь. Це свідчить, що ми живемо, ми розвиваємося. Треба, щоб таких культурних заходів було якомога більше, адже завдяки їм утверджується віра у щасливе майбуття нашої незалежної держави,- зазначив Данило Михайлович у своєму вітальному слові.
І все ж конкурс є конкурс, тож журі, підсумувавши набрані командами бали, визначило переможців. У загальному заліку (за результатами мистецької і спортивної програм) місця розподілились наступним чином: на сьомому - Бущанський, на шостому - Урвенський, на п’ятому - Глинський, на четвертому - Дерманський Другий, на третьому - Миротинський, на другому - Копитківський КДК, перше місце виборов КДК селища Мізоч. Нагородження переможців провели голова районної ради Василь Тимощук, голова журі фестивалю Олег Грушицький та Михайло Гарбовський.
ІХ районний фестиваль КДК завершився, але ця позитивна справа матиме продовження наступного року.

 

* * *
Того ж дня у Гільчі Другій відбувся районний відбірковий тур обласного фестивалю сільських колективів аматорської творчості «Таланти твої, Рівненщино». Аматори змагались за право представляти Здолбунівщину на третьому, зональному, етапі цього заходу, який проходитиме в жовтні у м. Дубно, демонструючи своє мистецтво комісії з Рівненського обласного центру народної творчості.
Також ряд творчих колективів району підтверджували почесні звання «зразковий» або «народний аматорський». Атестаційні свідоцтва отримали народний аматорський й фольклорний ансамбль «Родовід» клубу с. Нова Мощаниця (кер. Лариса Бихалець), народний аматорський хоровий колектив (кер. Тетяна Мельник), зразковий духовий оркестр (кер. Олексій Павлусь) і зразковий танцювальний колектив «Росинка» (кер. Ганна Яцюк) Івачківського БК, народний аматорський вокальний ансамбль «Гільчанське джерело» БК с. Гільча Друга (кер. Тетяна Ковальчук), зразковий оркестр народних інструментів «Самоцвіт» (кер. Олег Трофимчук) та зразковий аматорський інструментальний ансамбль «Козачок» (кер. Тарас Панасюк) Здовбицького БК, народний аматорський вокальний ансамбль «Калинонька» (кер. Валентина Третяк) Глинського БК та народний аматорський театр читця «Пошук» (керівник Світлана Рогова) районного будинку культури. 
Ольга ЯКУБЧИК.
Фото автора.

 

Comments are now closed for this entry