Під час зустрічі.

 

За підтримки Фонду Конрада Аденауера, Фонду Роберта Боша, Європейської Академії Берліна разом з партнерами з Польщі та нашої держави в Україні реалізується проект під назвою “Європа у валізі”.
Молоді німці, поляки та українці подорожують містами України, проводять зустрічі зі студентами, школярами, представниками громадських організацій, розповідають про євроінтеграцію та можливості, які вона відкриває для української молоді.


Нещодавно учасники цього міжнародного проекту Роберт Хакенфорт, Марсель Левіцьки з Німеччини, Моніка Ружальська, Бартломей Русін із Польщі та українка Оляна Велігура відвідали Здолбунів. Вони зустрілися з учнями міських гімназії, ЗОШ І-ІІІ ст. №№ 1, 5, Мізоцького НВК, а також Квасилівського ліцею.
У ході зустрічі гості вели мову про перспективи євроінтеграції України, європейські цінності та лібералізацію візового режиму з країнами ЄС, ділилися власним досвідом навчання, стажування у європейських ВНЗ, участі в різних проектах, організованих представництвами міжнародних фондів та організацій.
Як вони зазначали, євроінтеграційні процеси мають здійснюватися не лише на рівні держави, а й пересічними громадянами, зокрема молоддю, яка є активною частиною суспільства. Координатори проекту відзначили хороші знання англійської мови наших учнів, наголосивши, що саме володіння мовами та новітніми інформаційними технологіями є визначальним фактором для отримання грантів на навчання у Європі.
Учасники німецько-польсько-української молодіжної групи ознайомили учнів з освітніми та волонтерськими програмами, зокрема “Еразмуз Мундус”, “Молодь у дії”, які дають можливості для української молоді набути міжнародного досвіду, відповіли на численні запитання школярів та вручили інформаційні матеріали.
Людмила ІВАНОВА.

Comments are now closed for this entry