Лауреат «Аграрної еліти України» Сергій КОСТЮЧКО.  

 

У Національній філармонії України в рамках проекту «Аграрна еліта України» відзначено найпотужніші аграрні компанії країни, які у минулому році досягли найбільшого виробничого прогресу й відповідно визначали та продовжують визначати стратегію держави в аграрному секторі. Водночас презентовано спецвипуск журналу The Ukrainian Farmer, на сторінках якого представлено кожне із підприємств-переможців, знакові для них події, їх менеджмент, виробничі показники, плани на найближче майбутнє.


З-посеред лауреатів - приватне підприємство «Агро-Експрес-Сервіс», очолюване відомим в Україні аграрником-новатором Сергієм Костючком. «Агро-Експрес-Сервіс» заснований у 1999 році і наразі вирощує за новітніми технологіями сільгоспкультури (пшеницю, цукрові буряки, ріпак) на площі 28 тисяч гектарів на території Рівненщини, Волині та Тернопілля. Зокрема, по Рівненщині його питома вага у виробництві сільгосппродукції становить 10 відсотків. Щодо зростання обсягу виробництва, то за 2011 рік у порівнянні з попереднім він приплюсувався на 38 відсотків.
На підприємстві працює понад 600 чоловік. Суттєвим стимулом для трудівників господарства є високий рівень оплати праці, середній щомісячний розмір якої у 2011 році наблизився до 5 тисяч гривень. Окрім цього, на підприємстві запроваджена така форма заохочення, як тринадцята зарплата.
Підприємство реалізує для своїх працівників широкий пакет соціальних пільг. Так, кожен четвертий трудівник щороку безоплатно отримує путівки на санаторно-курортне лікування в Україні та за кордоном.
В «Агро-Експрес-Сервісі» постійно покращують умови праці, а своєрідною родзинкою у цьому напрямку стало будівництво машинно-тракторних парків з усіма зручностями для роботи та відпочинку. Наразі такі парки наявні на трьох із семи дільниць господарства.
На основі новітнього зарубіжного досвіду у 2011 році «Агро-Експрес-Сервіс» активно почав втілювати проект з вирощування високопродуктивних порід ВРХ німецької селекції. На початок весни 2012 року у новозбудованих та обладнаних кращими зразками фермського обладнання фірми «ДеЛаваль» корівниках утримувалося 452 голови ВРХ гольштинської породи. На початок літа у нових корівниках буде поставлено на прив’язне утримання ще чотири з половиною сотні голів високопродуктивного стада.
На рахунку ПП «Агро-Експрес-Сервіс» сотні масштабних благодійницьких проектів на ниві духовності, просвітництва, підтримки життєдіяльності шкіл, храмів, громадських організацій, вшанування ветеранів війни та праці.
Основним натхненником у досягненні виробничих, соціальних, духовних, культурних, благодійницьких вершин для «Агро-Експрес-Сервісу» є, звичайно, його генеральний директор Сергій Костючко, людина вольова, цілеспрямована, високодуховна й жертовна. За проявлену трудову звитягу у 2010 році його нагороджено орденом «За заслуги» ІІІ ступеня. С. Костючко також кавалер орденів Нестора Літописця та рівноапостольного князя Володимира. У 2012 році керманич підприємства став переможцем в рейтингу популярності «Гордість Рівненщини», а за підсумками 2011 року Міністерство аграрної політики України, Комітет Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин його та очолюваний ним «Агро-Експрес-Сервіс» визнали переможцями у номінації «Лідер галузі-2011».
Реагуючи на потрапляння до «Аграрної еліти України», Сергій Костючко, зокрема, зазначив, що таке визнання - річ приємна і водночас зобов’язуюча. Бо нелегко здобути вершинні позиції, а ще важче їх утримати.
- Зрештою, в «Агро-Експрес-Сервісі» не прийнято торувати якийсь спеціальний шлях до вершин, - стверджує керманич підприємства, - тут передусім прийнято наполегливо трудитися, думати про роботу, спираючись на два життєві постулати: по-перше, на вчорашній досвід; по-друге, на завтрашній рубіж, який має бути на порядок вищим від учорашнього досвіду. Слава Богу, на цьому шляху нам вдається прогресувати, і
2011-й рік у цьому сенсі не виняток. Але, зрозуміло, само собою успіхи не приходять. Їх складові - це і сучасні технології, і висока організація виробничого процесу, і, звичайно, величезна самовіддача, відповідальність та працелюбність усього нашого колективу.
Євген ЦИМБАЛЮК.

Comments are now closed for this entry