Під час зустрічі з Василем Івановичем ДРАКОЮ.

 

15 лютого цього року в Україні віздначали День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та двадцять третю річницю виведення військ з Афганістану.
З когорти воїнів, які виконували інтернаціональний обов’язок під час війни в Афганістані, і кавалер ордена Червоної Зірки здолбунівчанин Василь Іванович Драка. Після його спецвідрядження збігло понад 25 років. Але пережите у тій далекій країні постійно повертається до нього в снах та спогадах, бо назавжди лишилось у пам’яті й серці.

...Гвардії старший сержант Василь Драка позитивно зарекомендував себе ще в учбовому підрозділі. Там же виробив у собі важливу якість - цілеспрямованість. Тільки праця і постійний контроль є гарантією успіху - з твердим переконанням у цьому прибув для проходження подальшої служби до військової частини. Там привернув до себе увагу наполегливістю у праці. Все, що доручали, молодший командир намагався зробити вчасно і обов’язково янайкраще. Цього ж вимагав від своїх підлеглих.


Прагнучи досягти рівня майстерності найдосвідченіших воїнів підрозділу, Василь Драка не шкодував для цього ні сил, ні часу. “Було важко, - розповідає він, - однак я не звертав на це уваги, ні в чому не поступався своїм старшим товаришам і згодом без особливого напруження обігнав їх».
Треба було братися за важчі задачі і Василь вирішив вивести відділення на перше місце. Поділився своїми планами з підлеглими. Та від піднесеного настрою не лишилося й сліду, бо відділення не підтримало молодого командира. Були на це свої причини, а в їх числі й те, що захопившись спеціальною підготовкою, Василь випустив з поля зору питання виховання бійців, що відразу далося взнаки.
Чимало часу витратив, щоб віднайти взаєморозуміння з підопічними, налагодити тісний контакт з ними. А відтоді, як відділення Драки стало підрозділом однодумців, покращали і показники бойової підготовки.
Згодом В. Драку призначили на посаду заступника командира взводу. Роботи побільшало, але не це хвилювало, турбувало зовсім інше - відповідальність. Особливо в ті моменти, коли доводилось тимчасово виконувати обов’язки командира взводу. Допоміг авторитет. Його здобув мужністю, відвагою та солдатською хваткою.
…Крупнокаліберний кулемет не давав підняти голови з-за укриття. Кулі сікли повітря і дробили каміння в небезпечній відстані від десантників. Командир взводу, гвардії старший лейтенант С. Коваленко, поглянувши на годинник, подумав: вже довгий час солдати не можуть зійти з місця, і це ставить під загрозу зриву виконання поставленої бойової задачі.
Здійснивши нічний похід гірською ділянкою, група мала вийти на роздоріжжя і закріпитися, відрізавши душманам шлях відходу. І ось тепер, коли всі труднощі, здавалось, позаду, десантники втрачають дорогоцінні хвилини.
Офіцер глянув у бінокль, а там - лише чорні провалля печер. В одній з них вогнева точка, але в якій? Роздивляючись печери, Коваленко помітив в одній з них відблиск сонячного зайчика, подумав: або це бінокль, або металева частина гвинтівки. До тієї печери й була направлена група десантників на чолі зі старшим сержантом Дракою.
Солдати ледве дісталися гір, як запрацював кулемет. Напевно, душмани занепокоїлися і вирішили пострілами розвіяти свій страх. Але було вже пізно. Василь Драка кинув у печеру гранату...
За особливу відвагу та звитягу, виявлені в цьому бою, Василь Іванович був представлений до нагородження орденом Червоної Зірки, який отримав вже після повернення на Батьківщину в 1985 році.
...Нині Василь Драка - директор охоронного агентства «Захід-Альянс», яке надає послуги з охорони приватної, колективної, державної власності на території Західної України.
Василь Іванович завжди ввічливий, привітний. У нього чудова сім’я. Він із вдячністю розповідає про теплоту і розуміння, з якими ставиться до нього дружина, Ніна Григорівна. Пишається своїм батьком і донька В. Драки.
Вікторія ГЕТМАНЧУК,
помічник начальника
по взаємодії з громадськістю
та ЗМІ
Здолбунівського РВ УМВС У в Рівненській області.

Comments are now closed for this entry