У тому, наскільки складно сьогодні працювати в аграрному секторі, переконувати, напевно, нікого не треба. Проте є ще приклади, хай і не багато, коли попри економічні негаразди у державі сільськогосподарські підприємства розвиваються, створюють робочі місця, підтримують соціальну сферу, а отже, і загальну якість життя у селах. Саме таким є фермерське господарство ім. Шевченка, що у с. Копитків. Понад 33 роки його очолює досвідчений аграрій, заслужений працівник сільського господарства України, кандидат сільськогосподарських наук Віктор Данилович Атаманюк.


Багато змін і реформувань довелося пережити агропідприємству: були і падіння, і злети. Проте досвід, господарська жилка керівника, підтримка людей не дали розгубити надбане, а навпаки – примножити його. Чимала заслуга В. Д. Атаманюка в тому, що ФГ ім. Шевченка є племзаводом з розведення м’ясної абердин-ангуської та молочної чорно-рябої порід ВРХ, племрепродуктором по свинарству. На базі господарства регулярно проводяться районні та обласні семінари по тваринництву.
- Робота на землі – тяжка праця, – говорить керівник ФГ ім. Шевченка. - Через непередбачуваність природного фактору, відсутність належної підтримки з боку держави, низькі закупівельні ціни на сільгосппродукцію, кабальні умови кредитування, надмірне податкове навантаження досягти позитивного результату непросто. Але селяни звикли до труднощів і докладають усіх сил, щоб вирощувати врожаї, виробляти таку потрібну для людей продукцію.
Керівник агроформування добре розуміє, що без використання у сільськогосподарському виробництві нових сучасних технологій домогтися успіху неможливо. Сміливим кроком у напрямку підвищення якості продукції тваринництва стало впровадження в 2010 році доїльного залу типу «Паралель».
У грудні минулого року Віктор Данилович відзначав пам’ятну життєву дату – 60-річчя від дня народження. А нещодавно сталася ще одна знаменна подія. За вагомі особисті заслуги в соціально-економічній діяльності, сумлінне і бездоганне служіння українському народові та з нагоди Дня Соборності та Свободи України його було нагороджено відзнакою Президента України - ювілейною медаллю “20 років незалежності України”. Нагороду
В. Д. Атаманюку на засіданні обласної колегії на минулому тижні вручив перший заступник голови ОДА А. О. Юхименко (див. на фото).
Людмила ВАСЮК.
Фото автора.

 

Comments are now closed for this entry