В атмосфері оперативності, чіткості та передсвяткового настрою пройшло останнє в 2011 році засідання колегії райдержадміністрації. Відкрив його голова В. С. Шуль. До порядку денного засідання було включено шість питань: про виконання завдань у сфері державної кадрової політики, програм зайнятості населення Здолбунівщини, розвитку фізичної культури і спорту в районі, плану заходів Загальнодержавної програми “Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини на період до 2016 року”, про удосконалення мережі навчальних закладів, стан матеріально-технічної бази установ культури району.
Підводячи підсумки виконання програми зайнятості населення Здолбунівщини на 2010-2011 рр., директор РЦЗ С. М. Бабич відзначив, що з багатьох показників, передбачених цим документом, у минулому році вдалося досягти стовідсоткового виконання, а по деяких напрямках - навіть перевиконання за рахунок як централізованого фінансування з бюджету фонду, так і фінансового забезпечення на місцевому рівні. Завдяки спільним зусиллям служби зайнятості, районного керівництва, роботодавців вдалося домогтися приросту у створенні робочих місць. Проте в цьому напрямку, як зазначено в прийнятому з цього питання розпорядженні голови РДА, ще слід працювати, аби забезпечити зростання зайнятості населення району.
Говорив Сергій Михайлович і про перспективи на наступні 2012-2013 рр. Зокрема, він наголосив, що на фінансування оплачуваних громадських робіт передбачені державні кошти у розмірах не менших, ніж у минулому році. Однак це можливо при умові співфінансування з місцевих бюджетів хоча б при мінімальній частці. За словами С. М. Бабича, в попередні роки в місцевих бюджетах залишалися кошти, отримані як прибутковий податок із заробітної плати за виконані оплачувані громадські роботи. Саме ці кошти, на думку Сергія Михайловича, і можна використати як частку в співфінансуванні громадських робіт у нинішньому році.
Цю пропозицію підтримав і голова РДА В. С. Шуль, відзначивши роботу районної служби зайнятості як кращої в області, а також звернув увагу сільських голів на необхідність раціональнішого використання коштів, виділених на громадські роботи, бо не скрізь те, що зроблено, відповідає тому, що витрачено.
Слова подяки від голови РДА під час засідання колегії прозвучали й на адресу начальника відділу освіти В. М. Бондарчук, а в її особі — керівникам та колективам навчально-виховних закладів району за результативну роботу у напрямку надання якісних знань дітям. Адже освіта Здолбунівщини на хорошому рахунку в області.
Проте, як зазначила Валентина Миколаївна у своєму виступі, з кожним роком кількість учнів зменшується, через що не у всіх навчальних закладах забезпечується повне використання їх потужностей. Якщо міські гімназія, ЗОШ № 4 та № 7 використовують наявний потенціал понад норму, відповідно на 107, 112, та 104 відсотки, то Новосілківська ЗОШ всього на 17 %, Старомощаницька ЗОШ - на 20 %. Більшість навчальних закладів заповнена учнями лише на третину, а утримання цих шкіл потребує значних коштів. При встановленій в державі оптимальній нормі витрат на одного учня 4-6 тис. грн. на рік у цей показник вкладаються лише навчальні заклади міста, Мізоча і Глинська, решта — перебирають ресурси. А в Маломощаницькій школі навчання 1 учня державі обходиться в 29 тис. грн.
За словами начальника відділу освіти, в районі розроблено план щодо оптимізації мережі навчальних закладів. Однак через невизначеність у законодавстві є труднощі щодо офіційного закриття закладів, утримання яких є недоцільним.
На думку голови РДА В. С. Шуля, до питання оптимізації мережі навчальних закладів слід підходити виважено і продумано. Адже в багатьох селах вже сьогодні у дитячих садочках не вистачає місць або ж вони переповнені, а тому через кілька років може виникнути потреба і в приміщеннях для шкіл, і в їх забезпеченні всім необхідним.
Про досягнення і проблеми в галузі фізичної культури та спорту доповідав на колегії начальник відділу з питань фізичної культури і спорту РДА М. В. Гарбовський. Він зазначив, що наші спортсмени, показуючи високі результати на обласному, всеукраїнському рівнях, при цьому не мають належних умов для тренувань через відсутність сучасної спортивної бази, інвентарю.
Про розвиток спорту на місцях, як наголосив голова РДА, зобов’язані думати в першу чергу керівники територіальних громад. Пріоритетна ж підтримка на рівні району надаватиметься тим спортсменам, які демонструють високі досягнення, як в плані забезпечення їх сучасним інвентарем, належними умовами тренування, так і вирішення життєвих проблем.
На засіданні колегії виступили також заступник голови РДА М. О. Аніскін, в. о. начальника служби у справах дітей К. М. Паньковець, начальник відділу культури і туризму РДА О. Б. Грушицький. З усіх розглянутих на колегії питань дані відповідні доручення голови райдержадміністрації.
На закінчення засідання Віталій Степанович Шуль привітав усіх з наступаючими святами, відзначивши, що фініш року 2011 обнадіює на нові звершення в році 2012. Образно порівнюючи роботу органів виконавчої влади з грою на футбольному полі, керівник району зазначив, що досягти успіху, як і в улюбленій грі мільйонів, можна лише тоді, коли вестиметься згуртована командна гра з дотриманням єдиної тактики, основними складовими якої будуть відповідальність, вимогливість, сумлінне виконання поставлених завдань задля забезпечення стабільного поступу Здолбунівщини в усіх сферах.
Людмила ВАСЮК.

Comments are now closed for this entry