Під час виступу здолбунівчан на святі у Прушкові.

В грудні цього року вчителі та учні Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 на запрошення своїх друзів-поляків побували на святкуванні 90-річчя школи у Прушкові. Це був уже другий візит здолбунівчан до Польщі.
На урочистостях у Прушкові діти, які займаються у гуртку польської мови під керівництвом Вікторії Радіци, привітали польських педагогів і учнів з ювілеєм їх навчального закладу. Виступила і директор ЗОШ № 5 Жанна Миколаївна Рудик. Подякувавши їм за гостинність, вона запросила поляків на святкування 130-річчя нашої школи восени наступного року. Запрошення з радістю прийняла директор Прушковської школи Ванда Курек.


Після офіційної частини українську групу запросили до святкового столу. Наступного дня для нас організували різноманітні екскурсії. Нам знову випала нагода завітати до Старого Міста у Варшаві, що вражає своєю красою. Також ми побували у адміністративному суді Польщі. Один із працівників установи розповів, як працює судова гілка влади в цілому, на які види поділяється. Докладно роз’яснив, чим займаються працівники, які справи розглядають. Нас провели до зали, в якій приймають постанови. Ми навіть мали змогу посидіти в кріслі головного судді.
Цікавою була й поїздка до Сейму - польського парламенту. Адміністратор ознайомив нас із тим, як проводяться засідання і в якому порядку, зі складом депутатів та законами, які вони приймають. Відповів на наші запитання.
Наступною була екскурсія до планетарію. Вона теж нікого не залишила байдужим. Наша група переглянула цікавий фільм про натуральний добір та теорію еволюції Ч. Дарвіна.
Відвідали ми й аквапарк, де чудово відпочили і зняли дорожню втому. Крім того, побували в різноманітних центрах і магазинах, де придбали сувеніри на пам‘ять. Українські діти жили в польських сім‘ях, що сприяло зміцненню дружби представників обох народів.
...Швидко промайнули дні мандрівки. Настав час прощатись. Усі з сумом обіймались. Поляки дякували за те, що ми приїхали, а ми - за те, що запросили. Гостям-українцям подарували сувеніри, які нагадуватимуть про візит до Прушкова.
Поїздка і отримані у ній враження назавжди закарбувались у пам‘яті. Сподіваюсь, що польські друзі завітають до нас, і знову разом проведемо кілька незабутніх днів.
Ольга КОРНАС,
учениця 11 класу Здолбунівської
ЗОШ І-ІІІ ст. № 5.

 

Comments are now closed for this entry