У цьому дописі спробуємо розповісти про талановитого керівника аматорського духового оркестру будинку культури ПАТ “Волинь-Цемент” і директора цього ж культосвітнього закладу, заслуженого працівника культури України А. В. Бугринця.
Андрій Васильович ось уже впродовж сорока восьми років трудиться на культурній ниві. Духовою музикою займається з дитинства. А коли згуртував любителів цього мистецтва у Здолбунові і став незмінним керівником самобутнього творчого колективу, слава знайшла його сама.
У 1976 році духовому оркестру під керуванням А. В. Бугринця було присвоєно звання народного аматорського колективу. За час його існування оркестранти встигли побувати з концертами у Російській Федерації, у Білорусі, містах Балтії та багатьох обласних центрах України. Оркестр брав участь в урочистостях з нагоди 90-річчя профспілкового руху в Україні (Міжнародний центр культури та мистецтв у Києві), виступав на різних святах і оглядах творчості у Рівному, Здолбунові.
За плідну працю у 1996 році А. В. Бугринець був удостоєний почесного звання “Заслужений працівник культури України”, згодом його було нагороджено Почесною грамотою Президії Верховної Ради України. Через два роки після цього він очолив будинок культури цементників, де зарекомендував себе вмілим керівником і організатором.
Об’єднав навколо себе здібних працівників одного із найкращих культосвітніх закладів Рівненщини. За його підтримки оновлювались і створювались нові художні колективи, що нині відомі далеко за межами Рівненщини.
І, звичайно, не полишає Андрій Бугринець духовий оркестр. Сьогодні у складі колективу 40 чоловік різного віку і професій, у репертуарі - чимало творів вітчизняних та зарубіжних авторів. Є й написані паном Андрієм - “Марш цементників”, “Українська полька” для ансамблю саксофоністів, вальс “Зірки України” та “Українські візерунки” для ансамблю кларнетів з оркестром і ін.
Оркестру ось уже п’ятдесят. Знають його далеко за межами області. Нещодавно А. В. Бугринець побував із цим творчим колектитвом у своєму рідному селі Колоденка, що у Рівненському районі. А підсилили концерт духової музики жіноче тріо “Небо Вкраїни” у складі Ольги Демчук, Антоніни Шеретюк та Руслани Козак, солісти будинку культури Віктор Кібіш і Анатолій Козак.
Вдячні глядачі довго не відпускали самодіяльних артистів із сцени. Сільский голова Корнинської сільради Ольга Романишина подякувала здолбунівчанам за чудовий концерт.
А організувала зустріч у клубі Колоденки із земляком та його аматорським колективом керівник цього культзакладу Галина Тобіяш. Віриться, що ще не раз приїдуть сюди музиканти із Здолбунова, аби порадувати концертною програмою сельчан.
Микола ЧАБАНЮК,
житель с. Колоденка,
Юлія МОСЕЙЧУК.

Comments are now closed for this entry