Кордони створюють держави та політики - для звичайних людей кордонів не існує. В цьому ще раз переконалася делегація вчителів Здолбунівської гімназії на чолі з директором закладу Іваном Гнатюком, яка на запрошення польських колег з 27 по 29 жовтня 2011 року відвідала гімназію № 1 міста Ниса Республіки Польща.
Метою візиту було обговорення спільної програми і стратегії дій у рамках польсько- українського проекту з обміну учнівською молоддю, завданням якого є ламання стереотипів у сприйнятті народів-сусідів, зміцнення міжнаціональних зв’язків, а також взаємне пізнання і збагачення культурних, історичних і людських цінностей через спільні дії дітей з Польщі і України. Реалізація проекту відбувається за сприяння Міністерства культури Республіка Польща та за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Делегація зустрілася з учнями, вчителями та батьками учнів гімназії № 1 в Нисі з метою підготовки і обговорення головних завдань, які реалізовуватимуться в червні 2012 року. Заплановано дві зустрічі молоді: перша протягом 9 днів в одному з оздоровчих таборів Рівненщини, а друга протягом 7 днів в Нисі. Участь у цих зустрічах візьмуть 40 учнів гімназії № 1 в Нисі та 40 учнів Здолбунівської гімназії. Окрім виконання завдань проекту, молодь двох країн візьме участь у спортивних, розважальних та оздоровчих заходах, відвідає туристичні принади Рівненщини та Опольського воєводства.
Під час візиту здолбунівські вчителі також зустрілися з секретарем міської ради міста Ниса Міхалом Базіуком, начальником відділу освіти пані Маріолою Жевчик, директором гімназії №1 в Нисі пані Маргаритою Кржемінською-Дурай, головою Ниського Товариства суспільних ініціатив паном Казимиром Сташковим, а також координатором проекту Юзефом Панчишиним.
Українські гості були вражені теплотою та сердечністю, з якою їх зустрічали польські друзі, та мають надію на плідне співробітництво, яке, безсумнівно, позитивно вплине на розвиток і становлення учнів. І, можливо, саме вони зламають нині існуючі кордони.
Лілія КАРПЕНКО,
заступник директора Здолбунівської гімназії.

Comments are now closed for this entry