Виконання Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” в частині делегованих повноважень виконавчим комітетом Новомощаницької сільської ради стало одним з основних питань, розглянутих на черговому засіданні колегії райдержадміністрації минулого тижня. Як зазначив, інформуючи членів колегії та запрошених заступник голови райдержадміністрації Микола Аніскін, попередньо проведення засідання планувалося з виїздом на територію сільської ради. Однак, ознайомившись із реальним станом справ на підвідомчій території, члени робочої групи, які готували це питання до колеії, визнали виїзд недоцільним, оскільки ніяких значимих зрушень в роботі сільської ради останнім часом не відбулося.
За результатами проведеної в сільській раді перевірки, комісією встановлено, що виконком здійснює лише деякі заходи, спрямовані на поліпшення управлінської діяльності, забезпечення своєчасного та якісного виконання розпоряджень та доручень голови РДА з питань делегованих повноважень.
Зокрема, в сфері бюджетної діяльності не виконуються завдання із надходження власних доходів, податку із доходів фізичних осіб, плати за землю, фіксованого податку. Невикористаними залишаються 188 га невитребуваних земельних паїв, за які, як зазначив М. Аніскін, сільська рада могла б отримати 50 тис. грн. орендної плати. Саме такої суми й не вистачає на утримання апарату сільської ради до кінця року. Разом з тим, за словами заступника голови РДА, на сьогодні сільська рада вчасно і в повному обсязі отримала дотації з місцевого і державного бюджетів.
На території сільської ради зареєстровано підприємство СВК “РК “Хміль”, та існує воно лише на папері, відчутної підмоги сільський бюджет від нього не отримує.
Є недоліки в роботі виконкому і щодо виконання повноважень у сфері житлово-комунального господарства, освіти, охорони здоров’я. А питання стану торговельного обслуговування, розвитку культури і спорту навіть не розглядалися цього року на засіданнях виконкому. Проте, не дивлячись на таке ставлення сільської влади, заклади соціально-культурного призначення надають населенню необхідні освітні, медико-санітарні, культурні послуги, їх керівники дбають про належне утримання очолюваних ними установ. Мало того, в таких умовах роботи їм вдається досягати непоганих результатів. Так, Новомощаницький КДК у цьогорічному районному фестивалі культурно-дозвіллєвих комплексів у своїй підгрупі виборов третє місце.
Завершуючи свій виступ, Микола Олександрович наголосив, що в роботі виконкому сільської ради накопичилося чимало проблем, що потребують негайного вирішення. І тут важливою є позиція сільського голови, адже люди довірили йому цю посаду і саме він відповідальний за розвиток села, за покращення життя його мешканців.
Оцінку роботи сільського голови дали також присутні на засіданні колегії депутати сільської ради Л. І. Куцеля, завідуючий сільським ФАПом, І. А. Корнійчук, секретар сільської ради. Їх виступи зводилися до того, що сільський очільник має змінити своє ставлення до роботи, інакше село “зачахне”, не матиме перспективи, майбутнього.
Про роботу сільського голови висловилися члени колегії В. О. Тимощук — голова райради, Я. Р. Мельник — його заступник, О. В. Федорук — заступник голови РДА. Не применшуючи вини сільського голови за непросту ситуацію, що склалася у сільській раді, вони вказали й на недопрацювання виконавчого комітету, який також несе відповідальність перед громадою села.
Слово для виступу було також надано Новомощаницькому сільському голові Миколі Головаю. Визнаючи ряд зауважень слушними, Микола Петрович все ж з деякими критичними моментами не погодився, запевняючи, що головною причиною всіх негараздів у очолюваній ним сільській раді є відсутність коштів. Однак запевнив, що все сказане на його адресу візьме до уваги і намагатиметься виправити ситуацію.
- Сільська рада має навчитися заробляти кошти, вишукувати шляхи для поповнення бюджету, створювати належні умови для функціонування установ, - наголосив, підсумовуючи розгляд цього питання, в. о. голови РДА В. М. Сидорня. А конкретні завдання щодо поліпшення роботи виконкому Новомощаницької сільської ради викладені у даному головою РДА дорученні.
Тож лишається сподіватися, що проведений на засіданні колегії “розбір польотів” стане для виконкому Новомощаницької сільської ради, його голови серйозним уроком, змусить зробити правильні висновки і, врешті-решт, почати працювати. Адже терпіння людей не безмежне. І якщо районна влада може лише рекомендаційно впливати на керівника органу місцевого самоврядування, то сільська громада вправі діяти рішучіше, а саме - достроково припинити його повноваження або шляхом висловлення недовіри двома третинами голосів депутатів сільської ради, або шляхом проведення місцевого референдуму. Хочеться вірити, що до цього все-таки не дійде.
На засіданні колегії також були розглянуті питання стану підготовки навчальних закладів району до нового 2011-2012 навчального року, наповнення бюджету та погашення заборгованості зі сплати платежів на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, роботи культурно-дозвіллєвих комплексів району та результати районного фестивалю КДК у 2011 році.
Людмила ВАСЮК.

Comments are now closed for this entry