Основним завданням служби ветеринарної медицини є забезпечення епізоотичного благополуччя тваринництва, діагностика, профілактика та лікування різних захворювань тварин, контроль та нагляд за якістю сільськогосподарської продукції.
Якісну продукцію тваринного походження можливо отримати лише від здорових тварин.
Основним джерелом зараження є хворі тварини. Слід відзначити, що хворі тварини є небезпечними не тільки в той час, коли хвороба проявляється видимими зовнішніми ознаками, але й тоді, коли вони відсутні. Це спостерігається, наприклад, при бруцельозі, туберкульозі, лейкозі великої рогатої худоби, сапі та інфекційній анемії коней. Тварини, які приховано хворіють інфекційною хворобою, дуже небезпечні як джерело поширення інфекції.
З метою запобігання розповсюдженню інфекцій в нашому районі щорічно з травня розпочинається обстеження великої рогатої худоби та інших тварин, які знаходяться на утриманні власників, на туберкульоз, бруцельоз, лейкоз та ряд інших захворювань, властивих для певного виду тварин.
Вищеназвані хвороби є спільними як для тварин, так і для людей. На туберкульоз, бруцельоз, лейкоз хворіють ссавці всіх видів (незалежно від віку і статі), в тому числі і людина. Основним джерелом розповсюдження збудників інфекцій є хворі тварини і люди, які виділяють їх у зовнішнє середовище з харкотинням, молоком, сечею, фекаліями та іншими виділеннями. Споживання молока від хворих на туберкульоз, бруцельоз, лейкоз тварин може призвести до зараження і захворювання людини цими недугами.
Людина, заражена від хворих тварин, не виліковується!
Крім вище зазначеного заходу, буде здійснюватись дослідження молока від корів на субклінічну (невидиму) форму маститу. Це дослідження спрямоване на недопущення потрапляння в їжу людей молока від корів, які хворіють на невидиму форму запалення молочної залози (мастит).
Згідно із Законом України «Про ветеринарну медицину» (ст. 37 п. 7, 9) особи, які утримують тварин чи беруть участь у їх обігу, зобов'язані:
1. Доставляти тварин у визначене місце для проведення ветеринарного огляду, діагностичних, профілактично-лікувальних обробок, включаючи дослідження і щеплення. У разі необхідності - забезпечувати надійну фіксацію тварини при проведенні маніпуляцій.
2. Сприяти уповноваженим лікарям ветеринарної медицини у виконанні їх службових обов'язків.
Олександр ЗАХАРУК,
начальник районної державної 
лікарні ветеринарної медицини.

Comments are now closed for this entry