Здається, ще зовсім недавно Микола Мартинюк із села Залібівка навчався у Маломощаницькій восьмирічці, а ось - вже запрошений до рідної школи як поет, прозаїк, літературний критик, видавець. Бо сьогодні Микола Іванович - кандидат філологічних наук, доцент, викладач, завідувач кафедри журналістики Волинського державного університету ім. Лесі Українки, директор поліграфічно-видавничого дому «Твердиня».
На зустріч із земляками Микола Іванович завітав разом із своїм батьком, котрий у перші повоєнні роки теж навчався у Маломощаницькій школі.
Гостей стрічали із хлібом-сіллю на вишитому рушнику. Теплими словами та віршами про рідне село їх вітали учні, а хор школи подарував пісню «Родина, родина».
Вчителька молодших класів Ганна Володимирівна Жуковська розповіла про шкільні роки Миколи Мартинюка. Пригадала, що вже у той час він був взірцем у навчанні та поведінці для своїх товаришів.
Учні третього класу Ірина Горчак, Володимир Харченко, Оля Тихончук і Юрій Парета продекламували вірші поета-гостя. Працівники публічно-шкільної книгозбірні села Надія Яківна Новосад та Надія Дмитрівна Ігнатьєва представили присутнім виставку літератури «Край мій і доля його завжди зі мною». Ряд пісень прозвучало у виконанні шкільного хору.
Надали слово і запрошеному Миколі Івановичу Мартинюку. Він поділився спогадами про дитинство, про те, як почав писати вірші. Також подарував школі добірку видань своїх нових творів і пообіцяв приїжджати частіше.
Директор школи Раїса Мефодіївна Чаюк подякувала гостям за приємну зустріч і побажала талановитому землякові нових творчих успіхів.
Надія ІГНАТЬЄВА,
завідуюча публічно-шкільною 
бібліотекою с. Мала Мощаниця.

Comments are now closed for this entry