Виставка робіт рукодільниць селища. 

У давній легенді про Україну йдеться: «І сказав Бог: «Є в мене неоціненний дар, який прославить твій народ на цілий світ. Від сьогодні все «горітиме» у твоїх руках... Взяла дівчина той дарунок, і відтоді славиться Україна своїми майстрами». Серед них вирізняються ті, що присвятили себе мистецтву народної вишивки, художнього плетіння і інших видів рукоділля. Багате на таких людей і селище цементників. А щоб більше краян могли познайомитись із творчістю рукодільниць, щоб заохотити молоде покоління до оволодінням техніками давнього народного мистецтва, завідуюча бібліотекою-філією Олена Ананіївна Ющук свого часу задумала організувати виставку робіт майстринь селища, і нещодавно цей задум успішно реалізувала.


В інтер’єрі бібліотеки заграла виставка усіма барвами веселки. Ірина Войчун і Валентина Єрмакова представили власноруч вишиті рушники, Оксана Осіпова - вишиті нитками і стрічками картини, Людмила Маліна - вироби, плетені з лози, а автор ідеї створення експозиції Олена Ющук - весільне вбрання 1933 р., вишите її бабусею Євою Карпінчук.
Виставку з цікавістю переглянуло чимало жителів селища, і усі вони дякували бібліотекарям та майстриням за отриману естетичну насолоду. А для молоді працівники книгозбірні провели тележурнал, через «сторінки» якого присутні наче повернулися у минуле, і ніби «зазирнувши» у традиційну українську оселю, ознайомились з різновидами рукоділля. Сподіваюсь, що організовані бібліотекарями заходи стануть для предстаників молодого покоління стимулом до творчості і вони залюбки вчитимуться у досвідчених майстринь-землячок.
Ольга ЯКУБЧИК.
Фото Максима ЮЩУКА.

 

Comments are now closed for this entry