На черговому засіданні колегії райдержадміністрації, яке відбулося минулого тижня під головуванням В. С. Шуля, було підсумовано роботу господарського комплексу, фінансової та соціальної сфер району за І квартал нинішнього року.
З доповідями та інформаціями перед членами колегії та присутніми виступили перший заступник голови РДА В. М. Сидорня, заступники голови РДА Р. В. Дрозд, О. В. Федорук, М. О. Аніскін, начальник фінансового управління В. М. Нечипорук, директор КП “Здолбунівкомуненергія” В. А. Шавронська, Мізоцький селищний голова Б. Ю. Похилюк, завідувач сектора контролю апарату РДА
Ж. А. Батрона.

Зокрема, на колегії відзначалося, що з початку року в районі на 44,8 % зріс обсяг випуску промислової продукції порівняно з І кварталом 2010 року. Наростили виробництво підприємства будівельної галузі — ПАТ “Волинь-Цемент”, АВКТВТ “Здолбунівський завод залізобетонних конструкцій”. Разом з тим, допущено спад виробництва підприємствами хімічної, харчової галузей та машинобудування.
Загальний обсяг перевезень вантажів автомобільним транспортом збільшився на 3 %, оборот роздрібної торгівлі — на 3,5 %. Виконання завдання з надходження платежів до бюджету Пенсійного фонду в районі становить 104,6 %.


З початку ц. р. на 4,4 % збільшився середній розмір пенсії, проте середній розмір заробітної плати зменшився на 1,1 %.
Валове виробництво сільгосппродукції за всіма категоріями господарств залишилося майже на тому рівні, що й торік (всього + 0,1 % при 3 % росту в середньому по області). Господарства громадського сектора збільшили виробництво м’яса на 62 %, однак на такий же відсоток зменшено виробництво молока.
Значно знизився порівняно з минулорічним показником рівень залучення інвестиційних коштів для розвитку агропромислового комплексу. Те ж саме спостерігається із залученням інвестиційних коштів у житлове будівництво.
Надходження до зведеного бюджету району власних та закріплених доходів за І квартал склало 110,3 % до затверджених призначень (порівняно з відповідним періодом минулого року зростання на 27 %). Районним бюджетом отримано 5063 тис. грн. власних доходів, що становить 136,8 % до запланованого. Однак з 23 місцевих бюджетів виконання плану за власними доходами спромоглися забезпечити лише 13.
Податковий борг до зведеного бюджету району з початку року зріс у 2,7 раза. Заборгованість до Пенсійного фонду становить 600 тис. грн.
Значною залишається заборгованість за послуги з тепло-, газо-, водопостачання, утримання будинків. Серйозною проблемою для КП “Здолбунівкомуненергія” є відключення споживачів від централізованої системи теплопостачання з метою переходу на автономне опалення, що створює загрозу стабільній роботі підприємства.
Коментуючи виступи посадовців, голова райдержадміністрації Віталій Шуль назвав ряд недоліків в роботі окремих галузей і вказав на необхідність негайного їх виправлення. Шляхів до поліпшення ситуації слід шукати керівництву районного центру зайнятості (рівень безробіття по району вдвічі вищий від середньообласного показника), управлінню агропромислового розвитку (значні території земель не задіяні під сільськогосподарське виробництво, зменшується поголів’я худоби, скорочуються обсяги виробництва тваринницької продукції), райавтодору (виконання робіт з експлуатаційного утримання доріг в І кварталі скоротилося). “Перепало на горіхи” і сільським головам, які не вишукують додаткових резервів для наповнення дохідних частин сільських бюджетів, хоча можливості для цього є.
Жорстко вів мову голова і щодо земельних питань. За його словами, до 18 березня в районі відбувався дерибан землі: її роздавали, перепродували, натомість район від цього ніякої користі не мав. Відтепер, заявив голова РДА, такого не буде.
- У місті є земельні ділянки. Ми маємо все необхідне для ведення будівництва. Наші підприємства виробляють цеглу, цемент, залізобетон, труби, і не завжди мають куди збувати свою продукцію. Давайте домовлятися і будувати разом житло для наших людей, як це робили свого часу залізничники. Це буде вигідно для всіх, - звернувся до присутніх з пропозицією Віталій Шуль.
Намір підтримувати голову райдержадміністрації у його починаннях та задумах висловив присутній на засіданні колегії начальник головного управління економіки та інвестиційної політики ОДА, куратор нашого району І. О. Тимошенко. Відзначивши високий потенціал Здолбунівщини щодо можливості її залучення до інвестиційних проектів, Ігор Олександрович, разом з тим, наголосив на непідготовленості району до цього процесу. А тому закликав усіх до активної участі в конкурсах проектів місцевих громад, реалізація яких допоможе вирішити ряд господарських, соціальних проблем в районі.
- Слова “не виконано”, “не зроблено” не повинні взагалі звучати. Ми зобов’язані вирішувати поставлені завдання. Можливості і засоби для цього є, вони, можна сказати, у нас під ногами. Просто ми їх не завжди бачимо і не вміємо ефективно використовувати, - такими словами завершив засідання колегії голова райдержадміністрації Віталій Шуль.
Людмила ВАСЮК. 

 

Comments are now closed for this entry