17 квітня делегація зі Здолбунова взяла участь у заходах, присвячених вшануванню пам'яті героїв Холодного Яру. Організувала поїздку Здолбунівська РО ПП „Наша Україна”. Учасники поїздки були присутніми на панахиді, яку відслужили на місці поховання Василя Чучупаки (військовий і громадський діяч часів УНР, Головний отаман Холодноярської Республіки) та братській могилі його побратимів, поклали квіти до пам’ятника Героям Холодного Яру та Юрію Горлісу-Горському (український військовий і громадський діяч, письменник, старшина Армії УНР). Також Здолбунівська делегація переглянула реконструкцію бою холодноярців з більшовиками, відвідала Мотринський монастир.
Незважаючи на те, що за добу довелося проїхати близько 1200 км., усі учасники поїздки отримали задоволення від мандрівки. Адже чи не кожен, хто виявив бажання відвідати Холодний Яр, читав „Чорного Ворона” В. Шкляра та хотів на власні очі побачити місця, які описує лауреат Народної Шевченківської премії.
Як зазначив голова районної ради Василь Тимощук, Холодний Яр - це те місце, де хоч раз у житті має побувати кожен українець. Народна пам’ять про холодноярців житиме вічно, так само як вічні слова, написані на їхньому чорному бойовому прапорі: „Воля України або смерть!”
Сергій КОНДРАЧУК,
депутат районної ради.

Comments are now closed for this entry