Виконанням заходів, які дозволили б зменшити споживання електроенергії на об'єктах, підприємство займається буквально від часу створення.
Все почалося із встановлення трьохзонних електролічильників на водопровідній насосній станції (ВНС) і переведення насосів на артезіанських свердловинах на роботу лише у нічний час, коли електроенергія найдешевша.
Пізніше, у 2005 році, було прокладено водовід від ВНС-1 до ВНС-2, що дозволило подавати питну воду мешканцям м. Здолбунів-2 із ВНС-1, а ВНС-2 вивести із експлуатації, зекономивши значну кількість електроенергії. Вартість робіт - 426,5 тис. грн.
У 2006 році проведено реконструкцію водопровідної насосної станції із встановленням 2-х насосів імпортного виробництва із станціями управління з частотним регулюванням, що дозволило автоматично регулювати тиск у мережах і суттєво зменшило кількість проривів трубопроводів. Вартість робіт склала 234,7 тис. грн.
У 2007 та у 2008 роках здійснено реконструкцію каналізаційних насосних станцій по вул. Нова та пров. Гончара із заміною 2-х насосів із станціями управління з частотним регулюванням і плавним пуском. Вартість робіт - 710,0 тис. грн.
Кошти на всі перелічені роботи виділялись із державного бюджету.
Ці заходи дали змогу зменшити споживання електроенергії із 1668 тис. кВт. (2003 рік) до 1288 тис. кВт (2008 рік), або на 22,8 %.
У 2010 році на підприємстві було проведено енергетичний аудит об'єктів за 15,0 тис. грн. власних коштів (до речі, єдині в області серед Водоканалів).
Згідно з результатами цього аудиту вже виконано роботи із заміни світильників, прожекторів, електроламп на менш енергоємні. Вартість робіт - 9,0 тис. грн. із окупністю протягом 4-х місяців.
Крім того, встановлено станції управління із частотним регулюванням на водопровідних підвищувальних установках по вул. Коперніка, 61 та Коперніка, 57, а також на каналізаційній насосній станції по вул. Стефановича. Вартість робіт склала 59,2 тис. грн., їх виконано за власні кошти. Лише ці роботи дали змогу у понад два раза зменшити витрати електроенергії по вказаних об'єктах.
В планах підприємства на 2011 рік, за умови виділення коштів із державного та міського бюджетів, провести реконструкцію каналізаційних насосних станцій по вул. Заводська із заміною електронасосного обладнання, станції управління із частотним регулюванням. Вартість робіт 471,4 тис. грн.
Варто відмітити суттєву допомогу у виконанні заходів із енергозбереження як депутатів міської ради, так і особисто І. О. Ольшевського в частині виділення коштів для співфінансування робіт.
Суттєве зменшення кількості використаної електроенергії не зменшило суми коштів, які щомісячно сплачує за неї підприємство, оскільки тарифи на електроенергію постійно зростають і лише з 1.01.2011 р. по 1.04.2011 р. підвищились на 15,5 %, або, в коштах, на 8,5 тис. грн. на місяць.
У 2003 році тариф був 25,82 коп. за 1 кВт, а на 1.04.2011 р. - 95,12 коп. за 1 кВт, тобто за 8 років вартість електроенергії стала вищою на 268 %.
Лише постійне виконання заходів з економії енергоресурсів, енергозбереження дозволить якісно надавати послуги споживачам, для чого ми й працюємо.
Василь МЕЛЬНИК,
директор КП «Здолбунівводоканал».

Comments are now closed for this entry