Відповідно до спільного розпорядження голови Здолбунівської районної державної адміністрації та голови Здолбунівської районної ради “Про проведення місячника благоустрою та озеленення населених пунктів”, на виконання районної програми “Питна вода Здолбунівського району на 2006-2020 роки” з 30 березня по 30 квітня 2011 року в районі проводиться місячник благоустрою та озеленення населених пунктів.
В рамках місячника спільно з сільськими, селищною, міською радами вже проведено інвентаризацію джерел та малих річок на території району.
Гідрографічна мережа Здолбунівщини представлена річками, струмками, ставками. В нашому районі налічується більше 70 джерел, водні площі становлять 942 га. Окремі джерела мають статус гідрологічної пам’ятки природи місцевого значення, зокрема, джерело «Батиївка» в с. Дермань Другий, джерело Святого Миколая в с. Гільча Перша.
Забезпечення населення якісною питною водою є одним із пріоритетних завдань, розв’язання якого сприятиме збереженню здоров’я, поліпшенню умов життєдіяльності і підвищенню рівня життя населення.
На сьогоднішній день значна частина джерел знаходиться в незадовільному стані, вони замулюються, а окремі взагалі зникають.
З метою збереження водності малих річок, охорони їх від забруднення та засмічення і використання екологічно чистих підземних вод для питного водопостачання під час проведення місячника особлива увага зосереджується на відновленні та впорядкуванні джерел, очистці, залуженню, залісненню існуючих прибережних захисних смуг річок.
Просимо жителів району, трудові колективи підприємств, установ, організацій, учнів загальноосвітніх навчальних закладів взяти активну участь у проведенні місячника – провести розчистку джерел, річок, водойм та облаштування прибережних захисних смуг, ліквідувати несанкціоновані сміттєзвалища на берегах річок.
Звичайно, за місяць часу не вдасться вирішити усі проблемні питання, та це стане першим кроком до систематичної спільної діяльності громадськості та органів влади, спрямованої на охорону і поліпшення стану джерел, річок та водойм нашого краю, раціональне використання водних ресурсів.
Наталія БІНДЮК,
керуюча справами виконавчого апарату районної ради.

Comments are now closed for this entry