було оголошено на шостій сесії міської ради,
яка відбулася минулого тижня

Серед майже 80 питань, внесених до порядку денного сесії, одним з головних за своєю значимістю було питання стану роботи та завдань комунальних служб міста по забезпеченню належного надання послуг населенню, якісного обслуговування житлового фонду, благоустрою.
Як зазначив у своєму вступному слові міський голова І. О. Ольшевський, реорганізація, вдосконалення роботи комунальних служб займають важливе місце у діяльності керівництва та працівників апарату міської ради. Водо- та теплопостачання, утримання житлового фонду, вивезення сміття – це те, що найбільше турбує здолбунівчан, це проблеми конкретних людей. І вирішення їх значною мірою залежить саме від позиції міської ради, депутатського корпусу. Необхідність змін у комунальній сфері є нагальною і невідворотною, люди чекають їх, сподіваючись на зменшення “комунального пресу”, поліпшення якості життя.


Окресливши коло проблем, які сьогодні доводиться вирішувати міському будинкоуправлінню, КП “Здолбунівводоканал”, КП “Здолбунівкомуненергія”, ТзОВ Комунальних підприємств, заступник міського голови О. О. Палій підкреслив у своєму виступі, що ці труднощі не можуть не відображатися на роботі комунальних підприємств. Мешканці міста не задоволені якістю житлово-комунальних послуг та їх високою вартістю. Недостатньою вважають роботу комунальних служб і виконком міської ради, і депутати. Надії на покращення ситуації покладаються на реформування житлово-комунальної галузі. Однак в цьому напрямку на рівні держави конкретних кроків ще не здійснено.
У прийнятому з розглянутого питання рішенні поставлені конкретні завдання перед працівниками апарату управління міськради, керівниками житлово-комунальних підприємств щодо забезпечення виконання Загальнодержавної програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства України на 2011-2014 рр. Зокрема, працівникам апарату управління доручено розробити робочий план з виконання вказаного рішення, організувати на базі одного з комунальних підприємств міста надання послуг з прибирання вулиць - з 1.01.2012 р., ритуальних послуг та утримання доріг в зимовий період – з 1.01.2013 р., обслуговування вуличного освітлення – з 1.01.2014 р., навести порядок з вивезенням твердих побутових, негабаритних і будівельних відходів – до 1.09.2011 р. Для ефективнішого виконання покладених на комунальні підприємства функцій планується впродовж 2011-2014 рр. придбати чотири одиниці техніки.
Вестиметься планомірна робота із створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), яка передбачає розробку програми підтримки об’єднань, створення асоціації керівників ОСББ, а вже з вересня 2011 року - організацію навчання керівників ОСББ та управителів будинків.
Для забезпечення виконання програми реформування ЖКГ міста до 1.06.2011 року буде створена відповідна комісія.
Керівники житлово-комунальних підприємств з 1.04.2011 р. мають розпочати роботу по здешевленню вартості житлово-комунальних послуг шляхом укладання персоніфікованих угод, до 1.07.2011 р. - оптимізувати штати працівників апарату управління, тримати на контролі звернення громадян щодо незадовільного надання послуг і забезпечити їх виконання, вживати заходів щодо погашення заборгованості населення за надані послуги.
КП “Міське будинкоуправління” слід активізувати роботу будинкових комітетів, розробити та подати на затвердження “Положення про будинкові комітети”, забезпечити надання послуг з поточного ремонту житлового фонду не менш як на 75 % від нормативних вимог, до 1.05.2011 р. - провести персоніфікацію тарифу, диференціацію послуг по кожному будинку, з 1.06.2011 р. - створити цілодобову диспетчерську службу, систематично здійснювати перерахунок нарахувань за послуги з утримання житла у разі їх ненадання, до 1.01.2012 р. - створити службу інспекторів з благоустрою для виявлення та притягнення до відповідальності осіб, що порушують правила благоустрою міста.
Перед КП “Здолбунівкомуненергія” поставлено завдання здійснити заходи із зменшення питомих витрат електроенергії на котельнях по вул. Шкільній, 40-Б та Фабричній, 1, завершити роботи з реконструкції ЦТП по вул. Шевченка, 202 під міні-котельню, до початку опалювального сезону укласти угоди з власниками квартир з індивідуальним опаленням щодо оплати опалення місць загального користування.
До кінця 2012 року слід закінчити виготовлення проекту на будівництво очисних споруд міста та роботи з прокладання другої гілки водопроводу на селище Новоздолбунів КП “Здолбунівводоканал”. Крім того, підприємство повинно розпочати виготовлення проектно-кошторисної документації на будівництво КНС по вул. Парковій в районі гідропарку.
ТзОВ Комунальних підприємств до 1.06.2011 р. зобов’язано затвердити економічно обґрунтовані тарифи та навести належний порядок з вивезенням твердих побутових відходів, а також освітленням вулиць міста, до 1.06.2011 р. - реорганізувати роботу ритуальної служби (зокрема, створити диспетчерську службу, розглянути можливість оформлення всіх документів, пов’язаних з похованням на території кладовища по вул. Коперніка).
КП «Здолбунівське БТІ» зобов’язане при оформленні документів по приватизації житла контролювати наявність заборгованості по цих об’єктах нерухомості та інформувати про зміну власників надавачів комунальних послуг.
Вказане рішення, як наголосив І. О. Ольшевський, є стислою програмою діяльності міської ради, комунальних служб, депутатського корпусу на найближчі чотири роки. І від того, як спрацюють причетні до виконання цього документа, залежить подальший розвиток міста, поліпшення добробуту його мешканців.
З інформацією про стан злочинності і правопорушень перед депутатами виступив начальник Здолбунівського РВ УМВСУ в Рівненській області Ю. Б. Сірак. Зокрема, він зазначив, що для поліпшення роботи міліції в питанні охорони громадського порядку важливим є встановлення в місті двох камер відеоспостереження. І в цьому правоохоронці сподіваються на допомогу міської ради.
Депутати затвердили звіт про виконання бюджету за 2010 рік, зміни до міського кошторису на 2011 рік, розміри місцевих податків та зборів, дали згоду на створення міського центру розвитку фізичного здоров’я, розглянули звернення районної ГО “Українська Народна Рада Здолбунівщини” щодо встановлення погруддя С. Бандери у місті, депутатські запити, ряд питань, що стосуються життєзабезпечення міста та вирішення проблем громадян, прийнявши по кожному відповідні рішення.
Гостра дискусія виникла серед присутніх на сесії під час розгляду звернення обласної громадської зоозахисної федерації “ФАС” про виділення земельної ділянки для будівництва в місті міні-притулку для бродячих собак. Як відомо, з міського бюджету виділялися кошти на стерилізацію безпритульних тварин. Однак “собача” проблема так і залишилася невирішеною. Місто переповнене собаками, від мешканців надходять численні скарги на їх агресивну поведінку. І саме зважаючи на це, міський голова чітко висловив свою позицію стосовно обмеження кількості бродячих тварин в місті і доручив працівникам апарату управління вжити рішучих заходів щодо їх знешкодження. Депутати поставили ряд запитань присутньому на сесії голові федерації І. В. Грубому щодо доцільності будівництва притулку, утримання якого потребує значних коштів. З метою врахування думки жителів міста, прийнятим з цього питання рішенням передбачено проведення громадських слухань.
На завершення сесії депутати розглянули ініційоване фракцією “Фронт Змін” звернення до Президента України В. Януковича щодо недовіри уряду М. Азарова з вимогою його відставки. Було вирішено доопрацювати текст звернення.
Людмила ВАСЮК. 

 

Comments are now closed for this entry