Основним питанням серед розглянутих на останній колегії райдержадміністрації, яка відбулася минулого тижня, були підсумки роботи галузей господарського комплексу району за 2010 рік та завдання на 2011 рік.
У виступі заступника голови РДА В. М. Сидорні зокрема зазначалося, що за результатами комплексної оцінки соціально-економічного розвитку області у 2010 році Здолбунівський район посів восьме місце серед 20-ти регіонів Рівненщини.
Ситуація в промисловому комплексі залишається непростою. Підприємствами вироблено продукції на 7,3 % менше, ніж у 2009 р. і її не додано майже на 40 млн. грн. Станом на 1.01.2011 р. виробництво продукції становить 477,1 млн. грн.
Приріст обсягу продукції забезпечили лише два підприємства – ПАТ “Волинь-Цемент” збільшило випуск цементу на 5,7 %, ЗАТ “Іскра” наростило обсяг випуску плівки поліетиленової на
15 %.
Через зменшення попиту на продукцію, відсутність ринків збуту на мінімальних потужностях працюють підприємства будівельної галузі – ВАТ “ЗЗБК”, ВАТ “Завод будматеріалів”, ВАТ “Укрцемремонт” та інші.
Недостатній в районі рівень залучення інвестицій, хоча для діючих інвестиційних проектів забезпечуються сприятливі умови та всебічна підтримка влади. За темпом зростання обсягу інвестицій у житлове будівництво район зайняв перше місце серед районів області.
Рівень проплати за житлово-комунальні послуги станом на 1.01.2011 р. по району склав 100,4 %.
У порівнянні з 2009 роком перевезення вантажів усіма видами транспорту збільшилися на 2 %. Надходження до місцевого бюджету від діяльності суб’єктів малого підприємництва зросли на 1,3 %.
Оборот роздрібної торгівлі за 11 місяців 2010 р. знизився на 0,5% в порівнянні з аналогічним періодом попереднього року, на 3,2 % менше, ніж у 2009 р., надійшло й ринкового збору.
Завдяки підвищенню бюджетної дисципліни забезпечено збільшення надходжень до бюджетів усіх рівнів. До зведеного бюджету торік надійшло 75,2 млн. грн., до державного – 24,6 млн. грн., до місцевого – 50,6 млн. грн., що відповідно на 11,6, 1,8 та 17,1 відсотка більше порівняно з відповідним періодом 2009 р. Завдання з надходження платежів виконано на 108,5 %. Значною залишається заборгованість платників до Пенсійного фонду, на 1 січня 2011 р. вона склала 1,2 млн. грн. і зросла у порівнянні з попереднім роком вдвічі.
Інформуючи членів колегії та присутніх про стан агропромислового комплексу, заступник голови РДА Р. В. Дрозд відзначив, що всіма категоріями господарств торік вироблено валової продукції на 167,1 млн. грн., що становить 100,3 % до 2009 р. Проте по сільськогосподарських підприємствах валове виробництво продукції знизилося на 7,6 млн. грн. Сталося це через зменшення виробництва зерна, цукрових буряків та молока. Через зростання вдвічі закупівельних цін на мінеральні добрива в 2010 р. зменшилося їх внесення під посів озимих і зернових ярих культур, що негативно відобразилося на врожайності. Середня урожайність зернових становить 22,5 ц/га проти 29,1 ц/га в 2009 р.
Продуктивність дійного стада в сільгосппідприємствах знизилася на 363 кг і становить 2507 кг. Прирости ваги ВРХ зменшилися на 28 г і становлять 312 г., свинини – зросли на 18 г (495 г). Поруч із зменшенням поголів’я ВРХ спостерігається зростання поголів’я свиней у ряді господарств району.
На підтримку агропромислового комплексу Здолбунівщини торік надійшло 2 млн. грн. державних коштів проти 1,7 млн. грн. у 2009 р. Ці кошти були спрямовані на розвиток хмелярства та відшкодування затрат на посів цукрових буряків. Загальний обсяг капітальних інвестицій, вкладених у АПК району в 2010 р., склав 7,3 млн. грн., що на 2,4 млн. грн. більше, ніж у 2009 р.
На засіданні колегії було заслухано також доповіді начальника контрольно-ревізійного відділу у Здолбунівському районі О. В. Колінька про забезпечення фінансово-бюджетної дисципліни на підприємствах, в установах та організаціях району, завідувача сектора контролю апарату РДА Ж. А. Батрони про організацію системи контролю за виконанням документів та стан виконавської дисципліни, начальника юридичного відділу апарату РДА О. О. Андрощука про виконання законодавства України щодо звернень громадян.
Людмила ВАСЮК.

Comments are now closed for this entry