У Здолбунові 29 січня, в 93-тю річницю бою під Крутами, відбулася смолоскипова хода. Організували захід місцеві осередки "Нашої України" та ВО "Свобода" за підтримки Конгресу українських націоналістів та "Фронту Змін". Розпочався захід невеликим мітингом поблизу пам’ятника жертвам голодомору та політичних репресій. Ведуча свята Тетяна Гапончак розповіла, що 29 січня 1918 року близько десятої години ранку у Крутах розпочався кривавий бій. Свистіли кулі, рвалися гранати, тріщали кулемети, земля дрижала. В бою з більшовиками при станції Крути загинуло близько трьох сотень юнаків...


Далі ведуча надала слово голові Здолбунівської районної організації Всеукраїнського товариства "Просвіта" ім. Шевченка Володимиру Бишуку, який переповів історію бою поблизу Крут. Також на заході виступили депутат міської ради від ВО „Свобода” Віталій Чернецький, голова районної організації „Українська Народна Рада Здолбунівщини” Юрій Пшеничний, голова Рівненської обласної організації КУН Юрій Бідюк. Співорганізатор акції Сергій Кондрачук закликав присутніх вчитися на власних помилках, на власних поразках. А тому там, на думку Сергія Кондрачука, де два українці, не може бути три гетьмани. І тому від національно-демократичних сил на наступні парламентські вибори по мажоритарному округу від нашого району має бути висунутий один кандидат.
По закінченні мітингу вишикувалася колона (на фото), яка, підпаливши смолоскипи, вирушила до колишньої в’язниці НКВС на вулицю Фабричну. Там Раїса Мацюк розповіла про катування, що відбувалися за радянської влади у цьому приміщенні. Згодом колона пішла до пам’ятної дошки Степанові Бандері, що на приміщенні районної поліклініки. По дорозі лунали вигуки "Слава Україні!", "Бандера та Шухевич – наші герої", "Будь гідним чину крутянців!" та інші. Було дуже приємно, коли жителі нашого міста із балконів своїх будинків висловлювали підтримку учасникам ходи, вигукуючи: "Хлопці, ми з вами!". Кажуть, що Здолбунів ще не бачив подібнного... Поблизу дошки С. Бандері свій вірш, присвячений подвигу крутянців, зачитав Юрій Хом’яков. Закінчився захід гімном України у виконанні усіх присутніх.
Сергій Перець.
Фото автора.

 

Comments are now closed for this entry