У минулому році інспекторський склад Держрибоохорони у Рівненській області викрив 936 порушень природоохоронного законодавства, з них 233 – грубих, 3 матеріали передано в слідчі органи для притягнення порушників до кримінальної відповідальності. За цей же час затримано 760 порушників, вилучено 206 заборонених знарядь лову, а також 882 сіткоснастевих матеріали.
Не сплять браконьєри і в Здолбунові. Уже в цьому році Держрибоохорона виявила порушників на річці біля Старомильського водоймища. Горе-рибалки використовували заборонені знаряддя лову.
З цього приводу варто всім, хто схильний до браконьєрства, нагадати, що згідно з ч. 3 ст. 85 Кодексу України про адміністративні порушення, за порушення правил рибальства передбачено штраф від 34 до 170 гривень для громадян, для посадових осіб – від 170 до 510 гривень. Грубе порушення правил - це рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову, промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел, вилов водних живих ресурсів у розмірах, що перевищують встановлені ліміти або встановлену Правилами любительського і спортивного рибальства добову норму вилову. Такі дії караються штрафом від 340 до 680 гривень із конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих водних живих ресурсів.
Не секрет, що у зв’язку із заляганням риби на зимувальні ями спостерігається збільшення випадків застосування браконьєрами саморобних вибухових пристроїв. Це, як правило, завдає значних збитків рибним запасам та ставить під загрозу життя горе-рибалок і людей, які їх оточують.
Звертаюсь до рибалок-любителів, свідомих громадян, патріотів рідного краю із проханням надавати допомогу у виявленні фактів браконьєрства, тобто лову водних живих ресурсів із застосуванням електроструму та вибухівки. Терміново про це можна повідомити чергових управління (контактні телефони 0673607856 та 22- 69-79), районних та дільничних інспекторів рибоохорони.
Василь Трофимчук,
провідний спеціаліст
Держрибоохорони.

Comments are now closed for this entry