Із сесії районної ради

Депутатський корпус районної ради шостого скликання
та представники районної виборчої комісії.

Минулого тижня відбулася перша організаційна сесія районної ради шостого скликання.
Голова районної виборчої комісії Р. Р. Гринюк ознайомила депутатів із порядком денним сесії, до якого увійшли наступні питання: про підсумки виборів 31 жовтня 2010 року та визнання повноважень депутатів Здолбунівської районної ради шостого скликання, про обрання голови районної ради та його заступника, про прийняття присяги депутатами районної ради.
Депутати одноголосно затвердили порядок денний та регламент роботи сесії.


Інформуючи депутатів про підсумки виборів 31 жовтня 2010 року, Р. Р. Гринюк відзначила, що відповідно до ст. 40, 41 Закону України “Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів” Здолбунівська районна виборча комісія на своїх засіданнях зареєструвала понад 200 кандидатів у депутати до Здолбунівської районної ради від 22 політичних партій в багатомандатному виборчому окрузі та 182 кандидати у депутати в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі.
З 44665 осіб, включених до виборчих списків, участь у голосуванні взяло 23810 чол., що становить 53 відсотки.
Лише 10 політичних партій змогли отримати 3 і більше відсотків голосів виборців, які взяли участь у голосуванні, у багатомандатному виборчому окрузі. Відповідно до визначеної виборчою комісією квоти депутатські мандати розподілилися наступним чином: ВО “Батьківщина” - 6, Партія Регіонів – 3, “Наша Україна” – 3, Народна Партія – 2, ПП “Сильна Україна” – 2, РПО ВО “Свобода” – 2, РО ПП “Фронт Змін” – 1, РО Партії “Відродження” – 1, РО Української Народної Партії – 1, РО Народного Руху України – 1.
Не менш запекла боротьба за голоси виборців велася і в 22 одномандатних мажоритарних виборчих округах району. Серед тих, хто отримав найбільшу кількість голосів виборців і був обраний депутатом, п’ятеро – представники РО Народної Партії, по чотири - від РО ПП ВО “Батьківщина” та РО ПП “Наша Україна”, по два – від РО Партії Регіонів, РО ПП “Сильна Україна”, РО Української Народної Партії та РО Народного Руху України, 1- від РО ПП “За Україну!”.
Загальний склад районної ради шостого скликання становить 44 депутати. Серед них 7 жінок, 39 депутатів мають вищу освіту, 40 є членами партій, наймолодшому депутату – 22 роки, найстаршому – 64, 16 – були депутатами районної ради попереднього скликання.
Вітаючи новообраних депутатів, голова районної виборчої комісії побажала їм міцного здоров’я, ефективної та плідної праці на користь районної громади, бути професійними, відповідальними, дбати про мешканців району.
Розглядаючи питання про обрання голови районної ради, депутати запропонували на цю посаду дві кандидатури – Василя Олексійовича Тимощука та Олега Євгеновича Дацюка. Для проведення процедури таємного голосування було обрано лічильну комісію у складі трьох чоловік. Під час оголошеної перерви члени комісії виготовили виборчі бюлетені, куди були внесені прізвища обох кандидатів. В результаті голосування з 44 депутатів, які взяли у ньому участь, кандидатуру В. О. Тимощука підтримали 29, кандидатуру О. Є. Дацюка – 15.
Голова районної виборчої комісії привітала В. О. Тимощука з обранням на посаду голови районної ради. Василь Олексійович запевнив депутатів, що докладе усіх зусиль, аби районна рада працювала конструктивно, вирішуючи якомога більше проблем району.
На посаду свого заступника В. О. Тимощук запропонував кандидатуру Якова Романовича Мельника. За результатами проведеного голосування за цю кандидатуру віддав свій голос 31 депутат. Таким чином, заступником голови районної ради обрано Я. Р. Мельника.
Слід додати, що і в попередньому скликанні В. О. Тимощук і Я. Р. Мельник були обрані на ці ж посади, тож досвіду і професійності для виконання покладених на них обов’язків вистачить у обох.
Далі слово для зачитування тексту присяги було надано найстаршому депутату – Ф. О. Єфімчуку.
Голова районної ради запропонував зробити перерву у роботі сесії на два тижні, аби депутати змогли узгодити питання щодо складу постійних комісій та їх голів.
Людмила ВАСЮК.
Фото автора. 

 Триває підрахунок голосів.

Comments are now closed for this entry