Перед учасниками “круглого столу”
виступає начальник відділу освіти РДА В. М. Бондарчук.

Нещодавно на базі Здолбунівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 6 було проведено “круглий стіл” за участю працівників структурних підрозділів райдержадміністрації, прокуратури, правоохоронних органів, керівників навчальних закладів та їх заступників з виховної роботи на тему “Забезпечення соціально-економічного захисту неповнолітніх, попередження антигромадських проявів в їх середовищі шляхом координації дій виконавчої влади, засобів масової інформації, громадськості”.
Проблема, яку обговорювали під час цього заходу, не залишила байдужим нікого. Відразу після виступу начальника відділу освіти РДА Валентини Бондарчук зав’язалась відверта розмова.


Сьогодні на профілактичному обліку перебувають 10 неповнолітніх, з них 5 – учні загальноосвітніх шкіл. У нинішньому році ними було скоєно 8 злочинів. Це в основному дрібні крадіжки, жебракування, бродяжництво, вживання алкогольних напоїв і наркотичних речовин. Не секрет, що ця негативна тенденція серед підлітків не зменшується. Хоча приймається безліч розпоряджень і постанов на всіх рівнях. Більше того, налагоджена співпраця відділу освіти, навчальних закладів із правоохоронними органами, службою у справах дітей, центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Проводяться “круглі столи”, організовуються зустрічі та індивідуальні бесіди з дітьми, схильними до правопорушень. З метою профілактичної роботи відвідують цю категорію неповнолітніх вдома, обстежують їх побутові умови. На жаль, співпраця з органами місцевого самоврядування, громадськістю на місцях потребує значного покращення. Про це заявили у своїх виступах оперуповноважений відділу кримінальної міліції у справах дітей РВ УМВС України в Рівненській області О. М. Савчук, директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Т. Ф. Павлова, начальник служби у справах дітей РДА С. В. Муляр, начальник управління праці та соціального захисту населення РДА О. І. Єфімчук.
Ряд слушних зауважень і пропозицій висловили під час проведення “круглого столу” директори ЗОШ №№ 4, 6 м. Здолбунова та Миротинської - Л. А. Панасюк, П. Ф. Мельничук і О. П. Ігнатьєв.
Голова районної ради В. О. Тимощук, який взяв участь в “круглому столі”, детально проаналізував причини правопорушень серед неповнолітніх і запропонував низку конкретних заходів щодо вирішення питань соціально-правового захисту неповнолітніх.
Учасники “круглого столу” зупинилися лише на окремих проблемах, які стосуються організації профілактичної роботи серед неповнолітніх, але всі були єдині в тому, шо тільки спільними зусиллями можна ці проблеми вирішити.
Євген ШИЛАН.
Фото автора.

 

Comments are now closed for this entry