Більше двох років цьому сприяє активна робота Здолбунівського відділення 167-го Територіального центру комплектування військовослужбовцями за контрактом. Ось, наприклад, нещодавно 5 мешканців нашого району отримали документи про відрядження до навчальних центрів різних видів Збройних Сил з подальшим проходженням військової служби за контрактом. Після тримісячного навчання кандидати отримають розподіл до військових частин, які обрали самостійно. А це не тільки Рівненський гарнізон, а й Новоград- Волинський, Хмельницький, Чернігівський.
Загалом з початку року відділенням було відібрано 28 кандидатів, з яких уклали контракти 16 юнаків та 1 дівчина (іншим відмовлено, в основному за станом здоров`я).
Якщо взяти до уваги кількість безробітних віком до 35 років, що перебувають на обліку в районному центрі зайнятості, то кількість «працевлаштованих» нашим відділенням є незначною. Адже поки що молодь прагне знайти роботу на залізниці, у банківській та торгівельній сферах, де заробітна плата значно вища. Але чи надовго?
Фінансова криза довела, що саме молоді фахівці першими стають її жертвами. Особливо ті, хто не має грунтовної освіти. Та й випускники вишів не у кращому становищі. Адже через відсутність системи держзамовлень та розподілу випускників працюють юнаки та дівчата зі своїми дипломами реалізаторами на ринках, продавцями в магазинах, водіями таксі, перебиваються іншими нерегулярними заробітками.
І хоча служба за контрактом теж не вирішує всіх соціальних проблем суспільства, але вона має суттєві переваги перед невизначеністю цивільного життя.
По-перше, це гарантований заробіток, який виплачується щомісяця та зростає в залежності від строку проходження служби (а з 1 листопада його збільшено на 70 %). По-друге, командування більшості військових частин забезпечує контрактників місцем проживання. По-третє, з 1 грудня контрактники матимуть змогу безкоштовно харчуватися у військовій частині, так би мовити, без відриву від бойової підготовки. І, головне, контракт надає змогу військовослужбовцю отримати безкоштовну вищу освіту в багатьох навчальних закладах. Чим не мотивація для того, щоб спробувати свої сили обдарованим юнакам та дівчатам із незаможних сімей? Так, це не панацея від негараздів, але реальний шанс стати на ноги як спеціалісту та свідомому громадянину.
Військова служба за контрактом, хоча і повільно, але стає дедалі привабливішою для молоді. Про це свідчить те, що у Рівненському гарнізоні вакантними залишились лише декілька посад водіїв, а кількість кандидатів, відправлених до навчальних центрів в жовтні, була найбільшою з часу створення центрів комплектування Збройних Сил України.
Олександр КОТЮБІН,
начальник відділення 167 ТЦК ВСК, прапорщик.

Comments are now closed for this entry