Минулого тижня на базі районної санепідемстанції відбулося виїзне засідання лабораторної ради бактеріологічної секції та семінар з лікарями-бактеріологами санепідзакладів та лікувальних установ Рівненщини. Захід проходив під головуванням заступника головного державного санітарного лікаря області Романа Валерійовича Сафонова та головного позаштатного бактеріолога обласного управління охорони здоров’я Людмили Яківни Загородньої.
Розпочався семінар із бесіди в кабінеті головного державного санітарного лікаря Здолбунівського району. Василь Андрійович Литвин розповів колегам про діяльність очолюваного ним закладу, перспективи його роботи і проблеми, які доводиться вирішувати. Гості також ознайомилися з матеріальною базою санепідемстанції, зокрема бактеріологічної лабораторії.


Як відзначила головний позаштатний бактеріолог обласного управління охорони здоров’я Л. Я. Загородня, Здолбунівська райСЕС не випадково була обрана для проведення обласного виїзного семінару. Протягом останніх років цей санепідзаклад є лідером серед аналогічних установ області, а показники роботи бактеріологічної лабораторії вищі від середньообласних.


Тривалий час лабораторію очолює справжній фахівець Неля Федорівна Жукова. Сумлінністю і старанністю в роботі відзначаються досвідчені лікарі-бактеріологи Олександра Миколаївна Борисюк та Людмила Іванівна Роганіна. Відмінно справляються зі своїми обов’язками й середні та молодші медпрацівники. Слід відзначити, що завдяки належній організації роботи баклабораторії дослідження, які в ній проводяться, відзначаються високою якістю та достовірністю.
Учасників виїзного засідання вітав заступник голови райдержадміністрації Р. В. Дрозд. Він розповів гостям про соціально-економічне становище Здолбунівщини, її досягнення, про тісну співпрацю, яка налагоджена між районною СЕС та органами виконавчої влади, а також побажав учасникам семінару, щоб отримані в ході нього нові знання сприяли підвищенню їх фахового рівня.
Відкриваючи теоретичну частину семінару, заступник головного державного санітарного лікаря області Р. В. Сафонов наголосив, що, за оцінками ВООЗ, інших міжнародних організацій, проблема світової бактеріологічної загрози стає дедалі гострішою. На цьому тлі робота бактеріологічних лабораторій щодо забезпечення безпечної життєдіяльності людей, охорони їх життя і здоров’я є дуже важливою і пріоритетною.
Під час семінару його учасники розглянули питання профілактики внутрішньолікарняних гнійно-септичних захворювань в області, організації мікробіологічного контролю в лікувально-профілактичних закладах Дубенського та Сарненського районів, стану лабораторної діагностики паразитарних захворювань серед населення в Корецькій та Дубенській райСЕС. Також було проведено тестове опитування лікарів-бактеріологів з діагностики крапельних інфекцій.
Професійні настанови, корисні поради досвідчених колег, які були висловлені в ході семінару, стануть у нагоді кожному, хто взяв у ньому участь.
Хорошого настрою додали учасникам семінару дружнє спілкування, гостинність господарів та гарна погода, а поїздка до джерела Святого Миколая у с. Гільча запам’ятається назавжди.
Організаційну допомогу у проведенні семінару надали директор Урвенського психоневрологічного інтернату
М. М. Міщенко, директор супермаркету № 10 “Колібріс” С. Я. Синюк, підприємці В. С. Стадніков, О. М. Андріюк, за що адміністрація райсанепідемстанції їм щиро вдячна.
Людмила ВАСЮК.
На фото: під час семінару.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry