14 жовтня, на Покрову, громадськість району урочисто відзначила
День українського козацтва та шістдесят восьму річницю створення УПА

Народний аматорський хор районного будинку культури.

У першій половині дня, як і належить вдячним за сьогоднішню можливість жити під мирним небом у своїй, незалежній українській державі нащадкам, краяни вшанували пам'ять звитяжців, що віддали життя за волю України. До підніжжя Пантеону Героїв на місці Гурбенського бою вінки поклали керівники району, ветерани УПА, представники громадськості. У Здолбунові, біля пам'ятного Хреста на місці поховань українських патріотів (142-й км), де зібралися члени церковної громади, братства вояків УПА, представники органів влади і місцевого самоврядування району та міста, настоятель храму Успіння Пресвятої Богородиці о. Дмитро відслужив поминальний молебень. Там же відбувся мітинг, на якому виступили заступник голови РДА О. В. Федорук, заступник голови районної ради Я. Р. Мельник, депутат районної ради Г. С. Давидчук, голова РО УНП Я. І. Бляшин. До могили патріотів, як і до меморіальної дошки С. Бандері та пам'ятника У. Самчуку було покладено вінки і корзини квітів.
А на площі перед районним будинком культури відгомонів фестиваль повстанської пісні «Воля-2010», в рамках якого жителям та гостям міста було запропоновано чимало цікавих заходів.


Право урочисто відкрити фестиваль було надано голові РДА М. П. Євчуку та голові районної ради В. О. Тимощуку. Усі присутні Хвилиною мовчання вшанували пам'ять полеглих за Україну героїв. Слова спільної вдячності громади за їх подвиг адресувала присутнім на святі воякам УПА одна з ведучих програми Т. Садикова.

 Біля виставки робіт народних умільців.


Далі слово надали тим, хто невдовзі творитиме майбутнє нашої держави. Вітали усіх та представили глядачам віршовану композицію про козацьку вольницю учні ЗОШ І ст. № 7. Патріотичним духом був пройнятий і ще один пам'ятний момент — урочисте прийняття до лав дитячої організації ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 «Соколиний кіш» молодших школярів. Захоплення викликав і виступ учасників гуртка козацького бойового мистецтва «Спас», який під керівництвом В. Венгерського діє у Мізоцькому БШМ.

 Учасники Хресного ходу до місця поховань українських патріотів на 142-му км.


Крім того, присутні мали змогу ознайомитись із книжково-ілюстративною виставкою «За Україну, за її волю», представленою працівниками районної бібліотеки для дітей та юнацтва, виставкою виробів з природного матеріалу «Заступниця Покрова», до участі в якій долучились загальноосвітні та позашкільні заклади, і виставкою робіт художньої студії РБК «Осінній вернісаж». Усі бажаючі могли скуштувати козацького кулешу, взяти участь у розіграші лотереї «Торбина козацьких страв».

 Народний аматорський ансамбль "Родовід" клубу с. Мала Мощаниця..


Школярі — 7 команд із Здолбунівських ЗОШ І-ІІІ ст. №№ 1, 3, 4, 5, 6, гімназії та Гільчанської ЗОШ І-ІІІ ст. стали активними учасниками інтелектуально-динамічної гри «Патріотичний квест». Також учасники свята мали змогу помилуватись роботами, які експонувались на персональних виставках народних умільців І. Кухар (лозоплетіння, вишивка), С. Омелька (різьба по дереву) та майстра народної творчості Т. Кузенко (флористика).

 Під час прийому в "Соколиний кіш".


Насиченою була і концертна програма фестивалю. Її відкрив виступ народного аматорського хору РБК під керуванням М. Хоменка. Загалом участь у концерті взяло більше двадцяти самодіяльних колективів та виконавців із закладів культури та освіти району. Лунали широко- і маловідомі повстанські та стрілецькі пісні, свої вірші читала самодіяльна поетеса із с. Дермань Перший І. Демчук. Виступ народного аматорського хору будинку культури сел Мізоч під кер. С. Денищук став завершальним акордом «Волі-2010».
Учасників заходів було відзначено подарунками, грамотами відділу культури і туризму та відділу освіти РДА, які спільно з РБК виступили організаторами фестивалю.
Свято ще раз підвердило невмирущість козацького духу, стало чудовим приводом згадати, яких батьків ми діти і з кого нам брати приклад, як діяти, аби наша Україна жила і процвітала.
Ольга ЯКУБЧИК.
Фото автора. 

Comments are now closed for this entry